«Пам’ять має жити, аби передати нащадкам розуміння того що варто очікувати від сусіда» – Митрополит Епіфаній

Митрополит Київський та всієї України Епіфаній у своєму дописі пригадав усі жахи голоду та наголосив, що народ пам’ятає і ця пам’ять виявляється у наших діях.

“Лише Богові відомі всі жахіття і злочини, які тоді кремлівська влада вчинила з українцями, масово прирікши їх на страшну, мучительну, повільну тілесну смерть від голоду”, – написав він.

“Наш народ пам’ятає, хоч як не прагнули забути той жах очевидці, а приховати – злочинці. Ця пам’ять у нас живе на ментальному рівні і виявляється, зокрема, у шанобливому ставленні до хліба, до зерна, у прагненні завжди нагодувати дітей, дати їм гостинців з собою, мати запаси на “чорний день”… І ця пам’ять, хоч яка болюча для нас, але має жити далі – аби передати нащадкам розуміння того, що варто очікувати від “товариша-сусіда”, від кремлівської влади, від несвободи, від безбожницької більшовицької ідеології і тоталітарного режиму Кремля”, – Митрополит Епіфаній.

Також Митрополит зазначив, що ця “страшна повільна голодна смерть” не була звичайною хворобою чи раптовою стихією: “Їх свідомо і сплановано знищила більшовицька кремлівська влада”. І робила це, як зауважив Епіфаній, неодноразово, безкарно повторюючи страшний геноцид: українців винищували масовими штучними голодоморами в 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 роках.

  • Голова УПЦ МП Онуфрій у зверненні з нагоди Дня пам’яти жертв Голодоморів ні разу не згадав Росію
  • Блаженніший Святослав очолив панахиду за всіма загиблими внаслідок Голодомору

Новообраний президент США  Дональд Трамп впевнений у силі екрана. Процес його відбору концентрується на людях, які вміють захистити його в таких високих ставках, бойових умовах, які визначають сучасні ЗМІ. 

Щороку в четверту суботу листопада українці згадують трагічні події минулого, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв Голодоморів….

Унаслідок російських контратак, Україна втратила більш як 40% територій в Курській області Росії, захоплених під час операції у серпні.

Ідея вшанування пам’яті жертв Голодомору через символічне запалення свічок належить американському історику Джеймсу Мейсу, досліднику…

Згідно з даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці штатів, їхніх союзників, партнерів.