МВС розробило мапу з тисячами оцифрованих справ про канібалізм в Україні під час Голодомору 1932-33
Джерело: МВС України
Міністерство внутрішніх справ України та Національний музей Голодомору-геноциду розробили електронну мапу з майже 2050 справами про канібалізм під час Голодомору у 1932-1933 роках.
“З метою забезпечення доступу до архівної інформації про Голодомор, Міністерством внутрішніх справ створено інтерактивну мапу, яка дозволяє ознайомитися з архівними документами періоду Голодомору, що зберігаються в галузевому архіві” – зазначено на сайті МЗС України.
Як написано на сайті, матеріали справ дозволяють зрозуміти тогочасні історико-політичні обставини. Також, документи свідчать, що апогей геноциду припав на березень-червень 1933 року. Доведені режимом до відчаю люди вдавалися до поїдання трупів та канібалізму.
“Наразі на електронну мапу внесено фотокопії 1022 архівних справ, а також інформацію про 1024 справи, що були знищенні у 1956 році” – йдеться на сайті.
Дослідники розпочали роботу над верифікацією та нанесенням на мапу інформації про випадки людоїдства, одержаної з документів з музеїв, архівних установ та зі свідчень очевидців Голодомору тощо.
- “Наш обов’язок – пам’ятати”: як політики сьогодні згадували Голодомор.
- Історії від читачів Букв до Дня пам’яті жертв Голодоморів.
Щороку в четверту суботу листопада українці згадують трагічні події минулого, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв Голодоморів….
Унаслідок російських контратак, Україна втратила більш як 40% територій в Курській області Росії, захоплених під час операції у серпні.
Ідея вшанування пам’яті жертв Голодомору через символічне запалення свічок належить американському історику Джеймсу Мейсу, досліднику…
Згідно з даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці штатів, їхніх союзників, партнерів.
Київський зоопарк поповнився новим мешканцем — риссю Степаном, якого передали волонтери. Тварина зараз проходить адаптацію в умовах, максимально наближених до природних.