Постачальник військової форми зі США заявив, що Міноборони та Нацполіція вимагають хабар

Джерело: відкритий лист Sinclair & Wilde

Американська компанія Sinclair & Wilde звинуватила Національну поліцію України та Міністерство оборони в корупції та вимаганні хабаря. У відкритому листі компанія заявила, що українські посадовці відмовилися оплатити контракт на постачання військової форми, вимагаючи “відкат”.

“Sinclair & Wilde категорично заперечує неправдиві та безпідставні заяви, зроблені у нещодавно оприлюдненому відео Національною поліцією України. Очевидно, що оприлюднення цієї історії є спробою Національної поліції приховати власну внутрішню корупцію та корумпованість Міністерства оборони України у його тривалих спробах відмовити у виплаті компанії Sinclair & Wilde після того, як вона неодноразово відмовлялася платити хабарі, які від неї вимагалися”, – йдеться у відкритому листі.

Версія компанії

Американська компанія Sinclair & Wilde розповіла, що мала п’ять контрактів з Міністерством оборони України на постачання військової форми та текстилю.

Проблеми виникли після того, як компанія погодилася відкласти виплату за п’ятий контракт на 12,5 мільйона доларів до моменту поставки, хоча контракт вимагав передоплати. Хоч товари поставили, Міноборони відмовилося виплатити цю суму, а також решту заборгованості за перший контракт, що призвело до невиплати Sinclair & Wilde $14,5 млн з $35 млн контрактів.

За словами компанії, їх витрати збільшилися через затримки на розвантажувальних потужностях Міноборони, зміну місця поставки товарів і необхідність оренди складів в Україні. Протягом 2023 року кілька осіб, включаючи учасників розслідувань в США та Україні, вимагали хабарі для забезпечення виплати боргу компанії.

Sinclair & Wilde відмовилася платити і повідомила про ці вимоги владі США та України. Після перевірки правоохоронними органами з’ясувалося, що ціни компанії були нижчими за ринкові, навіть з урахуванням витрат на доставку та логістику.

В компанії також стверджують, що передали Нацполіції України всю конфіденційну інформацію, включаючи свідків та докази, які спростовують звинувачення проти них.

“Відповіддю Національної поліції України став витік деталей розслідування колишньому керівнику відділу закупівель Міністерства оборони Максиму Гриценку та іншим, поставивши під загрозу життя свідків, які співпрацювали у процесі, один з яких є громадянином США. І вже за кілька днів після конфіденційної зустрічі з Національною поліцією Роман Баликін – ймовірна мішень нинішнього слідства – знав усі деталі зустрічі”, – розповідають в Sinclair & Wilde.

Версія правоохоронців

Напередодні, 28 листопада, Нацполіція і Офіс генпрокурора повідомили, що у 2022 році колишній радник міністра оборони України, депутат і його син разом з іноземцем організували шахрайську схему з закупівлі військової форми.

За даними Суспільного, йдеться про ексрадника МОУ, бізнесмена Романа Баликіна, власника групи компаній АТЛ, нардепа трьох скликань Ігоря Франчука та його сина Ярослава Франчука.

Іноземець, “шахрай міжнародного масштабу”,  домовився з турецьким текстильним холдингом про виробництво понад 1 мільйона комплектів військової форми для України на суму 25,6 мільйона доларів США, використовуючи зв’язки з українськими чиновниками та політиками.

У 2022 році компанія уклала угоди з Міністерством оборони України на суму понад 35 мільйонів доларів США за завищеними цінами, плануючи розподілити різницю в 10 мільйонів доларів між учасниками.

Після отримання авансу у 10 мільйонів доларів турецька сторона виконала замовлення і доставила форму в Україну, але іноземець зник, не сплативши залишок.

Кошти учасники шахрайської схеми витратили на елітні автівки, нерухомість та інші особисті потреби, зокрема за кордоном.

  • Правоохоронці викрили на корупції двох посадовців Командування Сил логістики ЗСУ. Через їх оборудку держбюджет зазнав збитків на 27,3 мільйона гривень.
  • Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру військової частини Дніпропетровської області та керівнику приватного підприємства за організацію закупівлі неякісного одягу для військовослужбовців на 200 млн грн.
  • В Києві начальника речової служби військової частини підозрюють у завданні збитків на 25 мільйонів гривень через закупівлю військової форми.

Більшість українців, чиї міста були окуповані російськими силами на початку повномасштабного вторгнення, не виїжджали з…

Британські війська повинні допомагати захищати кордон України в рамках будь-якої мирної угоди. Про це заявив Борис Джонсон в інтерв’ю Telegraph’s Ukraine: The Latest podcast. На думку політика, військові з Великої Британії можуть бути направлені в Україну для підтримки режиму припинення вогню.

Коли російські ракети в перші хвилини повномасштабного вторгнення почали руйнувати українські міста, головний сержант Сил спеціальних операцій ЗСУ із позивним “Кремінь” без вагань прийняв рішення.

Дослідження підтвердило: гнучкість тіла пов’язана з тривалістю життя. Люди з найбільш скованими суглобами мають більший ризик передчасної смерті.

29 листопада Президент України Володимир Зеленський призначив на посаду командувача Сухопутних військ ЗСУ Михайла Драпатого. Верховний головнокомандувач аргументував це тим, що у нового керівника є великі здобутки в обороні Харківського напрямку.