10 вересня річниця деокупація Ізюма і Куп’янська

Джерело: глава Харківської ОВА Олег Синєгубов
Сили оборони України 8-10 вересня деокупували Ізюм і Куп’янськ від російських військових. Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов привітав мешканців міст з річницею звільнення від російської окупації.

Фото: Олег Синєгубов
Він нагадав, що росіяни залишили після себе суцільну руїну: вбитих і закатованих людей; зруйновані житлові будинки, лікарні та школи; знищену та розкрадену комунальну інфраструктуру.

Фото: Олег Синєгубов
З моменту деокупації, коли над Ізюмом знову підняли синьо-жовтий прапор, у місті повністю відновлено електро- та водопостачання.
Також запускають мобільні котельні, відновлюють будинки, запрацювали амбулаторії, відбудовують та вже майже повністю відновила роботу Центральна міська лікарня.

Фото: Олег Синєгубов
Водночас росіяни продовжують майже щодня атакувати деокуповані території.

Фото: Олег Синєгубов

Фото: Олег Синєгубов

Фото: Олег Синєгубов
- 10 вересня святкує свій офіційний День народження місто-герой Маріуполь. Багатостраждальна земля, яка бачила занадто багато болю, крові та боїв; яка пережила три окупації за пройдешнє століття, і двічі росіянами – протягом останніх десяти років.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.