12 років тюрми отримав агент РФ, який коригував ракетні удари на Харківщині та Донеччині

Джерело: Служба безпеки України

Контррозвідники СБУ затримали учасника агентурної мережі ФСБ, яка діяла в Харківській та Донецькій областях. Зловмисник використовував журналістське посвідчення для збору розвідданих щодо Сил оборони України та коригування повітряних ударів агресора по різних регіонах.

СБУ затримали його та ще трьох спільників під час спецоперації в березні цього року на передовій на сході України.

Зараз суд на підставі матеріалів Служби безпеки призначив російському агенту 12 років ув’язнення.

Згідно з розслідуванням, зловмисником виявився мешканець Дружківки на Донеччині й раніше працював в редакції однієї з місцевих газет.

Ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну він готував проросійські матеріали для медіагрупи “Росія сьогодні”. Відтак його залучили до співпраці з РФ. Після вербування він пройшов на території Росії підготовчий “спецкурс” з розвідувально-підривної діяльності. Після цього його було відправлено в “режим очікування”, і вже після 24 лютого 2022 року він розпочав виконувати завдання ворога.

Його основними завданнями було збирати інформацію про час і кількість переміщень військових колон ЗСУ в напрямку передової. Крім того, він фіксував наслідки ворожих обстрілів у містах Краматорськ, Дружківка та Костянтинівка, і надсилав відповідні “звіти” агресору для коригування наступних ворожих ударів.

На підставі зібраних доказів суд визнав його винним згідно зі статтею 3 пункту 28 та статтею 7 пункту 111-1 Кримінального кодексу України.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.