1,5 млрд грн, які намагалися вкрасти на закупівлі артснарядів, повернули до бюджету

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки спільно з Офісом Генерального прокурора та у співпраці з Міністерством оборони України повернули до українського бюджету майже 1,5 млрд грн, які намагалися вкрасти на закупівлі артснарядів для ЗСУ.

Нагадаємо, що в грудні 2023 року військова контррозвідка СБУ затримала в Києві керівника одного з Головних управлінь Міноборони, який причетний до розкрадання 1,5 млрд грн.

Військовому чиновнику повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою осіб).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 15 років тюрми.

Довідково: За даними слідства, у грудні 2022 року керівник одного з Головних управлінь Міноборони підписав угоду з компанією-спецекспортером на придбання оптової партії артилерійських снарядів для ЗСУ, проте бюджетні кошти так і не переказали на рахунки спецекспортера.

Новостворена Агенція оборонних закупівель Міноборони пізніше уклала вигідніший контракт на постачання цих самих артснарядів з цим же виробником.

Цей новий договір передбачав придбання боєприпасів напряму від виробника, без посередників, що суттєво скорочувало терміни постачання продукції та зменшувало її вартість.

Проте фігурант справи безпідставно продовжив дію попереднього договору з компанією-спецекспортером. До того після пролонгації цього договору на рахунки афілійованої іноземної фірми-посередника було перераховано майже 1,5 млрд грн – суму, яка на 30% перевищила суму за прямим договором із виробником.

Під час обшуків у фігуранта виявили документи, які підтверджували незаконну діяльність.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.