150 тисяч українців вже успішно авторизувалися у застосунку «Резерв+» – Міноборони

Джерело: Міноборони

Станом на 11 годину 18 травня 150 тисяч громадян України вже успішно авторизувалися у застосунку “Резерв+”. Ще сотні тисяч запитів – у черзі.

За даними оборонного відомства, застосунок захищений від DDOS-атак та намагань ворога його зламати, тому функція авторизації може працювати не у всіх одночасно.

“Технічна команда працює 24/7, виправляє всі помилки та реагує на зауваження. Дякуємо, що показуєте приклад відповідальності! Та нагадуємо, що термін для оновлення даних – 60 днів, тож виконати обов’язок встигнуть всі. Залишаємося на зв’язку”, – зазначили у Міноборони.

Читайте також: Як оновити дані у додатку “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів

Нагадаємо, що сьогодні набуває чинності новий закон про мобілізацію. Положення документа змінюють правила оповіщення, військового обліку, призову, а також деяких аспектів військової служби та гарантій військовослужбовцям.

Відсьогодні, 18 травня, в Україні починає діяти оновлений закон про мобілізацію.

Згідно з новим законом, всі військовозобов’язані (зокрема і ті, хто знятий з військового обліку) віком від 18 до 60 років повинні оновити свої персональні дані протягом 60 діб. Оновити дані можна кількома способами, зокрема:

 • у ТЦК та СП
 • у ЦНАП
 • у застосунку “Резерв+”

Всі військовозобов’язані громадяни повинні мати при собі військово-облікові документи (ВОД) та пред’явити їх на вимогу уповноваженого представника ТЦК або поліціянта. Представники Державної прикордонної служби України можуть перевіряти ВОД у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

За новим законом, вручати повістку військовозобов’язаній особі можуть:

 • уповноважені працівники ТЦК, СБУ та підрозділу Служби зовнішньої розвідки (залежно від місця військового обліку)
 • роботодавець або керівник підприємства, де працює військовозобов’язаний
 • представники органів місцевого самоврядування (сільських, селищних та міських рад)
 • керівники навчальних закладів за наявності розпорядження ТЦК
 • представники ЖКГ та ОСББ

Вручення повісток у застосунку “Дія” чи через електронну пошту не передбачено.

У випадку порушення військовозобов’язаним нових правил обліку та призову ТЦК може звернутися до Нацполіції з вимогою про адміністративне затримання особи, яка не дотримується законодавства, та його доставлення у відповідний центр комплектування.

Якщо поліція не виконала вимогу ТЦК та надіслала про це письмову відповідь до центру, то протягом наступних п’яти днів такому громадянину надсилають формальну вимогу про виконання його обов’язків як військовозобов’язаного чи резервіста. Форму вимоги ще має визначити Міноборони.

Якщо протягом 10 календарних днів після вручення вимоги громадянин не виконав своїх обов’язків, то ТЦК може звернутися до суду із позовом про тимчасове обмеження такої особи у праві керування транспортним засобом під час мобілізації. ТЦК має подати позов протягом 30 днів з моменту виникнення підстав для цього.

Водночас обмеження керування транспортом не застосовуватиметься у двох випадках:

 • якщо встановлення такого обмеження позбавляє особу основного законного джерела засобів для існування
 • якщо особа використовує транспортний засіб у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на її утриманні особи з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю

Військовозобов’язана особа може не прийти за викликом ТЦК у встановлений термін у таких випадках:

 • перешкода стихійного характеру
 • хвороба
 • воєнні дії на відповідній території та їхні наслідки
 • смерть близьких родичів або близьких родичів дружини (чоловіка)
 • інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначений строк

Водночас наявність вище вказаних причин необхідно підтвердити відповідним документом.

Якщо особа не прийшла по повістці в ТЦК у встановлений строк, то вона зобов’язана:

 • протягом трьох діб від дати й часу у повістці надати в ТЦК підтвердження причини неявки
 • протягом 7 календарних днів від дати й часу у повістці прибути в ТЦК

Надання консульських послуг у закордонних дипломатичних установах України здійснюватиметься за умови уточнення громадянином своїх персональних даних з обліковими даними в ТЦК.

В умовах воєнного стану оформлення паспортних документів за кордоном для громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється за умови наявності у них військово-облікових документів.

З нового закону виключено можливість ухилятися громадянам від призову під час мобілізації шляхом вступу до закладу освіти для отримання другої, третьої вищої освіти (бакалавр, магістр) чи навіть нижчої освіти за наявну.

Відстрочка від призову надається:

 • заброньованим за органами влади та тим, хто перебуває на спеціальному військовому обліку
 • особам з інвалідністю I, II, III або тимчасово непридатним до служби за станом здоров’я
 • родини з трьома і більше дітьми до 18 років, одинокі батьки;
 • усиновлювачам, опікунам сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
 • особам, які доглядають за хворими членами сім’ї. Військовозобов’язані 1 ступеню споріднення сім’ї, де є члени з інвалідністю І, II груп
 • членам сімей, де є загиблі або пропали безвісти під час антитерористичної операції та інших оборонних заходів, члени сімей загиблих Героїв України з-поміж Небесної сотні
 • особам, які навчаються за денною або дуальною формою освіти, науковим та науково-педагогічним працівникам
 • посадовцям державних органів, народним депутатам, суддям, членам уряду, працівникам органів військового управління
 • дипломатичним службовцям, державним службовцям у сфері кібербезпеки та ІТ (апарату ВРУ, КМУ, ОПУ)
 • іншим особам, визначені законом

Соціальні питання та мотивація для військовослужбовців:

 • щорічна основна відпустка тривалістю 30 днів під час дії воєнного стану, протягом календарного року може надаватися частинами, при цьому одна частина не менше 15 календарних днів
 • додаткова відпустка за знищену техніку тривалістю не більше 15 календарних днів на рік
 • додаткова відпустка військовослужбовцям, звільненим із полону, тривалістю 90 календарних днів зі збереженням грошового забезпечення
 • розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця не може становити менш як 15 мільйонів гривень
 • у разі укладення контракту, одноразово надається сертифікат на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тисяч гривень.
 • у разі укладення першого контракту надається одноразова компенсація 50 відсотків від першого внеску за програмою Є-оселя, додатково 100 тисяч гривень після першого року військової служби, та ще 100 тисяч гривень після другого.
 • не нараховуються штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, зокрема, банками, а також проценти за користування кредитом, окрім кредитних договорів щодо придбання майна або автомобіля.

Також оновлений закон замінює строкову службу на базову загальновійськову підготовку (БЗВП). Вона буде обов’язковою для чоловіків віком від 18 до 25 років, яких не визнано непридатними до військової служби за станом здоров’я, та добровільною для жінок.

Без проходження БЗВП чи військової служби особу не зможуть прийняти на державну службу, в органи місцевого самоврядування та в органи прокуратури.

БЗВП триватиме:

 • у мирний час – до п’яти місяців, з яких до трьох місяців здійснюється базова загальновійськова підготовка, до двох місяців – фахова підготовка
 • під час дії воєнного стану – на строк до трьох місяців, з яких не менше одного місяця здійснюється базова загальновійськова підготовка, до двох місяців – фахова підготовка.

Запровадження базової загальновійськової підготовки у вищих навчальних закладах будь-якої форми власності з 1 вересня 2025 року.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.