17 серпня відзначають День безпритульних тварин: як допомогти пухнастикам без дому

Джерело: Букви

Сьогодні, 17 серпня, відзначають Всеукраїнський день безпритульних тварин. Це свято відзначають щороку в третю суботу серпня з 1992 року, за підтримки Міжнародного товариства з прав тварин (ISAR).

В Україні проблема безпритульних тварин завжди була, але під час війни пухнастиків без дому стало ще більше.

Навіть якщо ви не можете стати господарем тваринки, є кілька найпростіших способів допомоги:

  • Підгодовувати тварин. Краще використовувати спеціальний корм, але й підходить звичайна їжа. Важливо уникати кісток, адже вони можуть застрягнути та поранити шлунок, що може призвести до летального наслідку.
  • Надати тваринам доступ до під’їздів або зробити їм укриття з підручних матеріалів.
  • Перед поїздкою обов’язково перевіряти, чи не сховалася тварина під капотом або колесами автомобіля. Обов’язково робити це робити в холодну пору року, адже коти, наприклад, можуть відчувати тепло від мотора і залізти всередину авто.
  • Взяти тварину на тимчасову перетримку. Це особливо важливо для тих, хто потребує догляду після операції. Волонтери тим часом шукатимуть їм новий дім.
  • Допомогти в пошуку нових господарів, поширюючи інформацію про тварин у соціальних мережах чи серед знайомих.

Вперше закони про захист тварин з’явилися у Великій Британії в 1822 році. Нині найбільш гуманістичне законодавство щодо тварин існує в Австрії.

  • 8 серпня святкують Міжнародний день кішок, який започаткував Фонд захисту тварин Америки. Але це не єдиний день, коли людство вшановує котів: 17 лютого — День кота в Європі, в Японії — 22 лютого, а в США — 29 жовтня.
  • Власники котів у Найробі мають придбати річну ліцензію вартістю 200 кенійських шилінгів ($1,50) і довести, що тварині зроблено щеплення від сказу.
  • Туреччина схвалила суперечливий закон, який дозволяє знищення мільйонів безпритульних собак. Ця ідея викликала протести в Стамбулі і Анкарі.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.