19-річний шахрай викрав гроші у матері безвісти зниклого військового
Джерело: ГУНП в Житомирській області, Офіс генпрокурора
В Житомирській області 19-річний шахрай викрав 97 199 гривень державної допомоги для родини безвісти зниклого військовослужбовця.
52-річна матір військового орендувала у підозрюваного будинок. У липні 2024 року вона попросила допомогти розібратися з банківським рахунком, на який мала прийти державна грошова допомога за зниклого сина.
Так молодик, раніше судимий за придбання наркотиків, дізнався, що вона отримує соціальні виплати, і що вона не користується мобільним банкінгом. Маючи реквізити її картки, він за допомогою свого мобільного телефону увійшов до її онлайн-банкінгу.
Далі він почав переказувати кошти на різні банківські картки, зокрема своїх знайомих. Для цього він вигадував різні приводи, як-от просив друзів зробити покупки в магазині, посилаючись на зайнятість, або ж взяв у одного з них платіжну картку для здійснення переказів. Суми переказів варіювалися від 1 тисячі до 60 тисяч гривень.
Підозрюваний витрачав вкрадені кошти на власні потреби. Після того, як потерпіла помітила зникнення грошей на своєму рахунку, вона звернулася до поліції.
Під час розслідування правоохоронці встановили особу зловмисника і підтвердили його причетність до злочину.
Йому оголосили про підозру у втручанні в роботу інформаційних (автоматизованих) систем, крадіжці, вчиненій в умовах воєнного стану та розпорядженні майном, одержаним злочинним шляхом.
Чоловікові може загрожувати до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Служба безпеки України затримала шахрайку, яка виманила 1 млн грн у дружини полоненого захисника “Азовсталі”, обіцяючи допомогу в його обміні.
Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора повідомила про заочну підозру ще одному судді Південного окружного військового суду РФ, який причетний до незаконного засудження українського військовополоненого.
В тимчасово окупованому Криму російська влада засудила місцевого жителя до 17 років позбавлення волі за звинуваченням у донатах для ЗСУ.
Виконувачка обов’язків президентки Венесуели Делсі Родрігес заявила, що кількість загиблих унаслідок двох землетрусів зросла до понад 500.
Українську журналістку з Мелітополя, 64-річну Ірину Левченко, яку російські окупанти незаконно утримують із 2023 року, етапували із Сімферопольського СІЗО до Краснодара. Разом із нею до Росії вивезли ще близько десяти українських політв’язнів.
Росіяни знову атакували автозаправні станції в місті Суми. Внаслідок ударів по двох АЗС поранені троє людей.