1907 об’єктів культурної інфраструктури зазнали пошкоджень внаслідок збройної агресії РФ

Джерело: Міністерства культури та інформаційної політики України

Станом на 25 грудня 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 907 об’єктів культурної інфраструктури.

Загальні втрати закладів культури державної форми власності – 23 об’єкти (9%); комунальної форми власності: 1 884 об’єкти (6%).

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській,  Миколаївській, Луганській, Запорізькій областях та м. Києві.

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади. Це 48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, що зазнали збитків.

Пошкоджень і руйнувань зазнали об’єкти культурної інфраструктури у 274 територіальних громадах (18,7% від загальної кількості територіальних громад України), зокрема: у Донецькій – 83%, Сумській – 53%, Харківській – 52%, Луганській – 46%, Чернігівській – 46%, Миколаївській – 44%, Херсонській – 43%, Запорізькій – 36%, Київській – 26%, Дніпропетровській – 19%, Житомирській – 17%, Хмельницькій – 15%, Одеській – 9%, Черкаській – 6%, Львівській – 4%, Вінницькій – 3%, Закарпатській – 2%, Кіровоградській – 2 %, Полтавській – 2% областях та м. Києві.

Загалом зазнали збитків:

  • клубні заклади – 923;
  • бібліотеки – 681;
  • заклади мистецької освіти – 145;
  • музеї та галереї – 106;
  • театри, кінотеатри та філармонії – 35.
  • парки, зоопарки, заповідники – 14.
  • цирки – 3.

У відомстві зазначили, що на кінець грудня 2023 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Це унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.