20% американців готові бойкотувати компанії, які підтримують політику Трампа – The Guardian
Джерело: The Guardian
Результати опитування The Guardian показали, що кожен п’ятий американець планує назавжди відмовитись від компаній, які змінили свою політику відповідно до вимог президента США Дональда Трампа.
Під бойкотом вже опинились такі відомі бренди як Amazon, Target і Tesla. За даними Harris Poll, це може мати тривалі наслідки.
“Компанії та споживачі грають у ризиковану гру “хто перший злякається”: корпорації роблять ставку на комфорт, а не на переконання, тоді як споживачі використовують свою здатність купувати як зброю”, – розповіла директорка зі стратегії Harris Poll Ліббі Родні.
За її словами, такий підхід компаній – відповідати вимогам влади – не принесе результатів.
“Коли 20% американців змінюють свої споживчі звички, а майже третина тих, хто бойкотує кажуть, що робитимуть це завжди, комфорт може більше не бути вирішальним фактом, як думають компанії”.
На запитання про бойкот 36% американців відповіли, що вже приєднались чи планують приєднатись до нього.
Серед тих, хто готовий бойкотувати компанії за віковими категоріями:
- Покоління Z -53%
- Мілленіали – 46%
- Покоління X -30%
- Бумери – 22%
За расовою ознакою:
- Темношкірі – 53%
- Латиноамериканці – 51%
- Азійці – 34%
- Білі – 29%
За політичним вподобанням:
- Демократи – 49%
- Незалежні – 32%
- Республіканці – 29%
На питання про причини бойкоту, американці відповіли наступним чином:
- Показати, що покупці мають економічну силу та вплив – 53%
- Показати невдоволення чинною політикою уряду – 49%
- Через те, що компанії відмовляються від політики різноманіття та інклюзивності – 46%
Важко відслідкувати, чи буде для компаній бойкот відчутним і скільки точно людей до нього приєднались. Дехто приєднується до бойкоту під впливом соцмереж, але є ті, хто вирішив самостійно відмовитись від певних компаній.
Деякі американці скоординували свої зусилля у групах, у відповідь на те, що низка компаній відмовляються від політики різноманіття та інклюзивності. Зокрема від такої політики відмовились Target, Amazon та Walmart.
Дехто вважає, що компанії відмовляються від головних моральних цінностей аби догодити Трампу.
Джамал Браянт, пастор з Балтимора, який має багато підписників у соцмережах, закликав їх відмовитись від витрати коштів у Target на час Великого посту, який триватиме з 5 березня до 17 квітня.
Іспаномовні активісти також закликають свої спільноти бойкотувати компанії і не тратити кошти, “поки вони не покажуть, що піклуються про наші меншини та мігрантів”.
- Після двох місяців роботи Ілона Маска в Білому домі, власники Tesla почали масово обмінювати свої електромобілі на інші марки. Про це інформує CNBC, посилаючись на звіт Edmunds, сайту для купівлі авто.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.