26 квітня відзначають Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

Джерело: Букви
26 квітня відзначають Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.
Цього дня виповниться 39 років із дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Уночі 26 квітня 1986 року сталися два вибухи на четвертому енергоблоці. Вони повністю зруйнували реактор, зайнялась пожежа, що перекинулася на дах сусіднього третього енергоблока.
В атмосферу здійнялись радіоактивні речовини, зупинити виверження яких вдалось лише наприкінці травня. Всього в атмосферу потрапило 11 тонн ядерного палива.
Попри масштаби катастрофи, радянська влада намагалась замовчувати її. Через це 8,5 мільйонів мешканців України, Білорусі, Росії у перш дні після вибуху зазнали значних доз опромінення. Близько півмільйона з них померли від наслідків радіації.
27 квітня 1986 року у Данії та Швеції зафіксували різке зростання радіаційного фонду й звернулись до Москви. Радянському керівництву довелось визнати аварію на 4-му енергоблоці.
Однак громадянам СРСР офіційно нічого не повідомляли про масштаби трагедії. Мало того, 1 травня 1986 року радянська влада не скасувала у Києві святковий парад. На нього звезли тисячі людей, зокрема й дітей.
Точна кількість постраждалих від аварії залишається невідомою.
Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986 року четвертий реактор АЕС накрили спеціальним “саркофагом”, а Чорнобильську АЕС знову ввели в експлуатацію. Однак через великі пожежі та аварії зупинили спочатку другий, а потім і перший реактори. У 2000 році зупинили останній, 3 реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.
У 2016 році в зоні відчуження Чорнобильської АЕС створили радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Того ж року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу.
- У ніч на 14 лютого Росія безпілотником атакувала Чорнобильську атомну електростанцію. Надзвичайну ситуацію ліквідували лише 7 березня.
Поліція Таїланду заарештувала у жінку, яка, як стверджується, зваблювала буддійських ченців, а потім змушувала їх платити великі суми грошей, щоб приховати їхню інтимну близькість.
Компанія Apple уклала контракт на $500 млн з фірмою MP Materials, яка співпрацює з Пентагоном, на постачання рідкісноземельних елементів – з метою зменшити обсяги виробництва за кордоном.
На Волині голову районного суду підозрюють у тому, що він спільно зі знайомим вимагали гроші в учасниці цивільної справи, обіцяючи вплинути на розгляд.
В Австрійських Альпах 10-тижневий хлопчик із Лейпцига вижив після падіння з приблизно 50-метрового гірського схилу.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.