4-річний хлопчик випадково розбив глечик бронзового віку у музеї

Джерело: CNN

У музеї міста Хайфа (Ізраїль) 4-річний хлопчик випадково розбив глечик часів бронзового віку.

За даними експертів, глечику було щонайменше 3500 років. На момент інциденту артефакт стояв поруч із входом у музей без додаткового захисту.

У коментарі CNN музей захистив своє рішення поставити глечик за межами захисного скла, наголосивши, що засновник музею Рубен Гехт завжди казав, що відвідувачі повинні мати доступ до артефактів.

“У музеї вважають, що є особлива чарівність у тому, щоб побачити археологічну знахідку без будь-яких перешкод”, – зауважили у музеї, додавши, що дотримуватимуться таких традицій навіть попри інцидент.

У коментарі BBC батько хлопчика сказав, що його син “злегка потягнув глечик” під час візиту до музею. Він додав, що його сину було цікаво, що міститься всередині артефакту.

Чоловік додав, що спершу був шокований, коли побачив сина поруч із розбитим глеком, і перша його думка була про те, що його дитина не могла цього зробити.

За оцінками музею, глечик виготовлено між 2200 та 1500 роками до нашої ери. Використовували його для зберігання та транспортування рідин, таких як вино чи оливкова олія.

Подібні глечики знаходили й раніше, але більшість і них були пошкоджені. Відтак те, що тепер вже розбитий глечик був виявлений цілим, робило його неймовірною знахідкою.

Директорка музею Інбал Рівлін запросив хлопчика та його матір на нову, приватну екскурсію музеєм.

“Музей – це не мавзолей, а живе місце, відкрите для сімей. Ми звертаємось до батьків – не бійтесь. Подібні речі відбуваються. Ми відновимо (глечик) і поставимо його на місце”, – додала вона.

При цьому, додала Равлін, музей надрукував нові вказівники про те, яких експонатів можна торкатись, а яких – ні.

Музей Гехта розташований на території Хайфського університету з 1984 року. У ньому виставлені археологічні знахідки періоду енеоліту (4500 – 3500 рр. до нашої ери). Музей вже звернувся до реставратора з проханням відновити глечик.

“Глечик повернуть на своє місце найближчим часом”, – наголосили у музеї, зауваживши, що реставрацію використають як можливість для інформування суспільства.

Водночас батько хлопчика, що розбив глечик, сказав, що йому шкода, що глечик більше не буде таким, як раніше.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.