55 китайських моряків загинули, потрапивши у власну підводну пастку – британська розвідка

Джерело: Yahoo News

Китай заперечує інцидент, проте британська розвідка повідомляє, що близько 55 китайських моряків на борту підводного човна під номером 093-417 вважаються загиблими після аварії в Жовтому морі біля китайської провінції Шаньдун.

В розвідці додають, що підводники загинули після “катастрофічного” збою кисневих систем судна 21 серпня.

“Ми розуміємо, що смерть спричинена гіпоксією через системну несправність підводного човна. Підводний човен врізався в ланцюгову та якірну перешкоди, які використовували ВМС Китаю для захоплення підводних човнів США та союзників. Це призвело до системних збоїв, на ремонт і спливання судна знадобилося шість годин. Бортова киснева система отруїла екіпаж після катастрофічної несправності”, – йдеться у звіті. 

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.