68-річний чоловік зі США вилікувався від раку крові та досяг ремісії ВІЛ

Джерело: Medical News

68-річний американець Пол Едмондс став 5 людиною у світі, яка досягла ремісії гострої мієлогенної лейкемії та вірусу імунодефіциту людини після введення стовбурових клітин із рідкісною генетичною мутацією (гомозиготною CCR5 Delta 32).

Саме завдяки цим стовбуровим клітинам організм Едмондса став стійкішим до ВІЛ, з яким чоловік живе 31 рік. Пол Едмондс є людиною, яка прожила найдовше з цим вірусом.

У 2019 році йому провели трансплантацію стовбурових клітин, завдяки чому чоловік вилікувався від лейкемії. Також майже три роки він не приймає антиретровірусну терапію від ВІЛ. Однак здоровим Едмондса вважатимуть, якщо він не прийматиме антиретровірусні препарати протягом 5 років.

“Цей випадок доводить, що можна досягти ремісії ВІЛ-інфекції навіть у старшому віці та після багатьох років життя з цією хворобою. Її можна досягти навіть за допомогою менш інтенсивної терапії”, – зазначила Яна  Діктер, докторка медичних наук, професорка кафедри інфекційних хвороб City of Hope.

Едмондс отримував три різні види терапії, необхідних для ремісії, аби йому могли проводити трансплантацію органів.

Перед пересадкою Едмондс проходив курс менш інтенсивної хімієтерапії, яку розробили для лікування літніх пацієнтів із діагнозом лейкемія. Вона дозволяє легше перенести операцію з трансплантації органів і зменшує ймовірність виникнення ускладнень.

Аби провести трансплантацію, потрібен був донор з рідкісною генетичною мутацією. яка трапляється у 1-2% населення. Мовиться про мутацію, яка робить людину стійкою до ВІЛ.

CCR5 – це рецептор на імунних клітинах CD4+, і вірус використовує його, щоб проникати в імунну систему та атакувати. Натомість мутація CCR5 не дозволяє їм цього зробити і блокує шлях.

Після проведення трансплантації стовбурових клітин в Едмондса виникли деякі ускладнення, які називають “трансплантат проти господаря”: коли Т-клітини нової імунної системи розпізнають клітини реципієнта як чужорідні та атакують їх. Це спричиняє “війну” між трансплантатом і реципієнтом.

Однак Едмондс досяг стану “повного химеризму”, що означає, що його кістковий мозок і стовбурові клітини крові стали генетично ідентичні донору.

“Багато медичних установ почали проводити трансплантацію стовбурових клітин людям похилого віку ще десять років тому. Ми лікуємо пацієнтів віком понад 80 років за допомогою трансплантатів”, – розповів Стівен Дж. Форман, доктор медичних наук, директор Науково-дослідного інституту гематологічних злоякісних захворювань City of Hope.

  • У Нью-Йорку хірурги провели першу у світі повну трансплантацію ока чоловіку. Однак лікарі наголошують, що немає 100% впевненості, що пацієнт відновить зір.
  • Першу трансплантацію матки у Великій Британії сприйняли як “нову еру” в лікуванні безпліддя. 40-річна жінка, яка вже має двох дітей, вирішила допомогти своїй 34-річній сестрі, яка народилася без матки, і стала для неї донором.

Представник репера Каньє Веста повідомив, що той планує запустити порностудію Yeezy, можливо, цього літа.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Американська співачка і авторка пісень Біллі Айліш розповіла про свою сексуальну орієнтацію та незабаром випустить пісню “Lunch” про її закоханість у дівчину.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Стрічка української режисерки Ірини Цілик “Я і Фелікс” за мотивами книжки “Хто ти такий?” військовослужбовця Артема Чеха розпочинає кінотеатральний прокат у Канаді.