74% українців підтримують продовження боротьби з РФ навіть без допомоги США – The Economist

Джерело: The Economist

Видання The Economist провело опитування українців після того, як між Україною та США погіршились стосунки наприкінці лютого.

Опитування Ipsos на замовлення The Economist проводили телефоном, загалом опитавши 1000 громадян України. Опитування відбулось у період з 5 по 10 березня, тобто, до перемовин у Саудівській Аравії 11 березня, після яких стосунки США та України налагодились.

Опитування показало, що 74% українців підтримують боротьбу з російським агресором навіть без допомоги Сполучених Штатів. Переважена більшість – 59% опитаних – також впевнені, що Україна може перемогти Росію на полі бою (21% не вірять у таку перемогу).

Запитали українців і про ймовірні поступки заради припинення війни. Результати свідчать, що зі всіх вимог РФ більшість українців готові лише відмовитись від членства у НАТО – 38%. Натомість 37% опитаних проти такої поступки.

Лише 6% опитаних відповіли, що готові на територіальні поступки агресору щодо територій, окупованих після повномасштабного вторгнення. При цьому 11% опитуваних відповіли, що готові відмовитись від Криму, а 27% від частини Донеччини та Луганщини, які окуповані з 2014 року.

80% опитаних проти демілітаризації України. При цьому 70% опитаних проти скорочення мобілізаційного віку (17% за), що, зазначили у виданні, здається несумісним на тлі того, що більшість хочуть продовжувати боротьбу.

Щодо підтримки президента України Володимира Зеленського, який був розкритикований президентом США Дональдом Трампом, то опитування показало, що 72% українців повністю чи частково схвалюють його роботу, тоді як роботу Трампа схвалюють 46% американців.

Щодо виборів, то 62% українців проти їхнього проведення до завершення воєнного стану. 19% відповіли, що вибори можна провести під час припинення вогню, а 14% хочуть якнайскоріших виборів.

При цьому якби вибори відбулись зараз, то 46% опитаних проголосували б за Зеленського, а 31% – за колишнього головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії Валерія Залужного. Водночас у виданні зауважили, що через війну політика в Україні на паузі, відтак ці цифри є теоретичними і під час реальної передвиборчої кампанії вони зміняться.

25 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що наразі уряд продовжує реформу МСЕК, тоді як  усі залучені міністерства та відомства злагоджено співпрацюють і реалізують поставлені завдання. 

Російські війська 25 березня обстріляли Куртівку Донецької області. Внаслідок ймовірного удару ФАБом загинули 36-річна жінка зі своєю 3-річною дитиною.

У РФ опублікували офіційний список російських та українських об’єктів, котрі не можна обстрілювати впродовж 30-денного перемир’я відповідно до домовленостей, досягнутих у Саудівській Аравії.

Сили оборони ліквідували на війні російського спортсмена-паралімпійця Олександра Работницького, срібного призера Паралімпійських ігор 2020 року в Токіо. Окупант пішов на фронт добровольцем.

Заступник начальника ГУР МО України генерал-майор Вадим Скібіцький розповів, що РФ розробила прогноз воєнних конфліктів до 2045 року, в якому передбачила 15 можливих сценаріїв. Війну проти України Кремль планує завершити до 2026 року, оскільки затяжна боротьба завадить йому конкурувати зі США та Китаєм.