8 липня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети

Джерело: Букви

8 липня відзначається Міжнародний день міських дзвонарів, Всесвітній день боротьби з харчовою алергією та День бодіарту. За церковним календарем вшановують пам’ять святого великомученика Прокопія.

Міжнародний день міських дзвонарів. Припадає щороку на другий понеділок липня. Цей день був створений для вшанування історичної ролі міських глашатаїв. Міського глашатая або дзвонаря ставили від королівського двору, щоб він привертав увагу публіки на вулиці до декларацій чи офіційних заяв.

Всесвітній день боротьби з харчовою алергією. Головна мета цієї події полягає в тому, щоб привернути увагу до проблеми поширення захворювання і його профілактики та лікування. Алергія має широке поширення і з огляду на це лікарі наголошують на важливість її профілактики, діагностування та лікування.

День бодіарту. Це мистецтво розпису оголеного чи напівоголеного тіла. Його засновником та промоутером став художник Енді Голуб з Нью-Йорку. Як наголошує сам автор, це свято самовираження і мистецтва.

Цього дня у світі:

 • 52 до н. е. — прийнята дата заснування Парижа.
 • 1497 — перша морська експедиція з Європи до Індії відпливла з Лісабона на чолі з Васко да Гама.
 • 1573 — Булонським едиктом покладено край 4-річній війні французьких католиків і гугенотів.
 • 1592 — відбулася битва при Сачхоні між японським і корейським флотами.
 • 1618 — за “зачаровування” французької королеви була страчена камеристка Марії Медічі.
 • 1654 — в Америку прибув перший єврей Яків Барсімсон.
 • 1659 — у битві під Конотопом війська гетьмана Івана Виговського за підтримки Кримського ханату завдали нищівної поразки московським військам Олексія Трубецького.
 • 1709 — під Полтавою зазнали поразки війська шведського короля Карла XII і українського гетьмана Івана Мазепи у бою проти московських військ царя Петра I. Це зупинило намагання гетьмана Івана Мазепи, котрий виступив союзником шведів, покласти край зазіханням Московського царства на землі України. Він змушений був шукати захисту в Османській імперії і невдовзі помер у селі Варниці біля Бендер. Але це поклало майбутньому повному розгрому московської армії турецькими військами і полонення самого Петра I, якого викупили пізніше на прохання цариці Катерини за величезні коштовності.
 • 1796 — видано перший паспорт громадянина США.
 • 1889 — вперше вийшла друком фінансова газета “The Wall Street Journal”.
 • 1913 — завершилися останні вибори у Галицький крайовий сейм, внаслідок яких кількість українських депутатів збільшилася майже вдвічі (з 16 до 31).
 • 1916 — указ про мобілізацію на примусові роботи 400 тис. жителів Туркестану і степових областей. Масове повстання казахських племен було жорстоко придушене.
 • 1918 — створено Державний сенат Української Держави — вищу судову інституцію.
 • 2014 — збірна Німеччини у півфіналі Чемпіонату світу з футболу перемогла на його полі 5-разового чемпіона світу, фаворита і господаря чемпіонату збірну Бразилії з сенсаційним рахунком 7:1 (5:0 в 1-му таймі), побивши при цьому багато світових футбольних рекордів.

Яке сьогодні церковне свято:

8 липня в церковному календарі – день пам’яті святого великомученика Прокопія. Він жив і постраждав за часів імператора Діоклетіана (284-305). Батько святого, знатний римлянин на ім’я Христофор, був християнином, але мати, Феодосія, сповідувала язичництво. Прокопій отримав прекрасну світську освіту і був представлений Діоклітіану. Проте після візії Господа Ісуса Христа під час мандрування до Єгипту, Прокопій став відданим послідовником Христа та оборонцем християн від язичників. Його мучеництво та нескореність віри служили прикладом для багатьох і надихнули інших християн піти на подібний подвиг. Святий Прокопій — мученик, який змінив своє життя радикально після зустрічі з Господом.

Прикмети:

 • Злі бджоли до сильної спеки
 • Після полудня вийшло сонце — перша половина серпня буде сонячною
 • Цього дня немає дощу — обов’язково піде дощ на Іллю (20 липня)
 • Після обіду задощило до затяжної негоди

Традиції:

 • Святому Прокопію цього дня обов’язково молилися про позбавлення від хвороб та захисту від різноманітних бід.
 • А ще предки йшли до церкви, щоб освятити там перший сніп жита.

Іменини сьогодні святкують:

Олександр, Сава, Федір.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.