Від початку повномасштабної війни Росія здійснила 815 хімічних атак
Джерело: Командування Сил підтримки Збройних Сил України
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну мобільними групами та іншими підрозділами угруповання сил і засобів підтримки зафіксовано 815 фактів застосування Росією боєприпасів, споряджених отруйними хімічними речовинами.
З них лише за січень цього року – 229 випадків.
Найчастіше росіяни використовують гранати, такі як К-51, РГР, РГ-Во, які містять небезпечну хімічну речовину CS, заборонену для ведення війни (бойових дій) пунктом 5 статті 1 Конвенції про хімічну зброю.
Підрозділи РХБ-розвідки здійснюють відбір проб ґрунту, рослинності, уламків боєприпасів та направляють їх для проведення аналізів.
У межах відкритого кримінального провадження задокументовані випадки застосування небезпечних хімічних речовин надаються до слідчих органів для проведення слідчих дій.
- В операційній зоні ОСУВ “Таврія” російські армійці дедалі частіше завдають хімічних атак.
- Російський Чорноморський флот застосував гранати зі сльозогінним газом, скинуті з безпілотників, у чому зізналися самі військові РФ у дописах в соцмережі.
- Отруйний газ, дрони та колишні ув’язнені: українській бійці про натиск росіян на передовій.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).