В Україні затвердили методологію використання мов нацменшин

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України та Урядовий портал

Кабінет міністрів України затвердив методологію використання мов національних меншин (спільнот) України в населених пунктах, в яких традиційно проживають особи, які належать до національних меншин України, або в яких такі особи складають значну частину населення.

Документ розроблений як частина реформи щодо захисту прав національних меншин (спільнот) України в межах виконання рекомендацій Європейської комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС.

Методологія встановлює єдині умови та порядок використання мов національних меншин (спільнот) України в тих населених пунктах, в яких вони традиційно проживають, або в яких нацменшини становлять значну частину населення, тобто понад 15% від загальної чисельності населення.

Документ, зокрема, визначає сфери суспільного життя, в яких мови національних меншин (спільнот) України можуть використовуватися поряд із державною мовою за рішенням сільської, селищної або міської ради.

Це стосується наступних питань: комунікації з органами влади та надання публічних послуг; надання медичної допомоги; надання топографічної інформації; поширення інформації для загального ознайомлення; написання офіційних назв на табличках (вивісках) органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств; надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю тощо.

“Прийняття методології використання мов національних меншин – це посилення захисту нацменшин України. Крім того, так ми адаптуємо кращі європейські практики до наших реалій. Це наближає країну до членства в ЄС”, – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України прийняла закон України “Про національні меншини (спільноти) України” на виконання рекомендацій Венеціанської комісії. Методологія прийнята, аби реалізувати цей закон.

Довідково. Методологія розроблена відповідно до Конституції України, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин 1992 року, Рамкової конвенції про захист національних меншин 1995 року, законів України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” та “Про національні меншини (спільноти) України”.

Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.

У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії. 

ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.