Українські аналоги дронів «Ланцет» готують до перших бойових випробувань

Джерело: віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на каналі “Дія” в YouTube

Українські дрони, які вважаються аналогами “Ланцет”, успішно пройшли випробування та готуються до своїх перших бойових випробувань. За останні дні було проведено тестування дронів від чотирьох різних компаній, із яких два дрони пройшли випробування успішно.

Федоров також зауважив, що протягом кількох місяців може бути організовано виробництво близько 100 подібних дронів щомісяця.

Дрон “Ланцет” відзначається можливістю вражати цілі на відстані 30-40 км, в той час, як FPV-дрони працюють на відстані 10-20 км. Однією з переваг дронів “Ланцет” є їхня здатність працювати вдень, оскільки великі квадрокоптери можуть працювати лише вночі.

Ці дрони керуються за допомогою відеоканалу, що дозволяє коригувати їхні рухи під час атаки. Також вони мають функцію захоплення цілей, що дозволяє їм наводитись на ціль в останні 300-500 метрів без прямого зв’язку з оператором.

Федоров підкреслив необхідність створення ринку подібних дронів. Він зауважив, що це технологічний продукт, і для його успішного запуску необхідно спочатку розвивати ринок.

“З‘явиться 2-3 продукти на ринку, які між собою конкурують, через рік таких компаній буде десяток”, – додав він.

Наступним етапом буде тестування цих дронів на полі бою.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.