НАТО підтримає українську розробку систем дистанційного виявлення мін
Джерело: Мінекономіки
Програма НАТО “Наука заради миру та безпеки” підтримає проєкт MinesEye зі створення ефективних систем дистанційного виявлення мін та снарядів, що не вибухнули.
До участі в проєкті, ідея та базова розробка якого належить українським розробникам з благодійного фонду “Фундація Поступ”, долучаться вітчизняні та іноземні науковці, оператори протимінної діяльності (ПМД), зокрема фахівці ДСНС.
Система MinesEye призначена для виявлення прихованих вибухонебезпечних предметів (ВНП). В межах тестування розробники провели понад 100 аеромагнітних досліджень. Подальша робота над проєктом дозволить удосконалити технологію, розширити її можливості та збільшити ефективність.
До участі в проєкті, окрім БФ “Фундація Поступ”, будуть залучені:
- Авіаційний інститут Лукашевича ILOT (Польща), який має досвід досліджень з дистанційного зондування, оптичних методів виявлення та розпізнавання об’єктів на поверхні;
- Інститут геофізики НАН України, напрямком якого буде удосконалення алгоритмів обробки даних магнітних вимірювань, а також оцінка ефективності наявних сенсорних технологій для виявлення вибухонебезпечних предметів;
- Вроцлавська Політехніка (Польща) – долучиться до розробки спеціальної дронової платформи, призначеної для завдань зі сканування;
- Національний університет “Львівська політехніка” – працюватиме над створенням безпілотного наземного транспортного засобу для прискорення процесу ідентифікації ВНП;
- Державна служба України з надзвичайних ситуацій, з якою БФ підписав меморандум про співпрацю з метою впровадження наукового підходу до пошуку мін.
Довідково. Благодійний фонд “Фундація Поступ” створено у 2022 році у Польщі (Вроцлав). Організація має на меті координацію волонтерської підтримки українських захисників.
Програма НАТО “Наука заради миру та безпеки” сприяє практичному співробітництву у сфері цивільної безпеки на основі наукових досліджень, інновацій та обміну знаннями. Програма пов’язує наукову спільноту з НАТО через співробітництво в галузі цивільної науки, спрямоване на вирішення нових викликів у галузі безпеки.
- Угорщина доєдналась до коаліції країн-учасників НАТО щодо розмінування українських територій.
- ЄС надав Україні систему розмінування DOK-ING MV-10. Вона призначена для нейтралізації протипіхотних, протитанкових мін та інших боєприпасів, що не спрацювали.
- Наразі триває підготовка батальйонів розмінування, які залучаються до очищення деокупованих територій України від вибухонебезпечних предметів.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.