Боєприпаси та дрони Vector: Німеччина спорядила ЗСУ новий пакет озброєння
Джерело: список військової підтримки України на сайті уряду ФРН
26 лютого Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру та дрони Vector.
У пресслужбі зауважили, що Німеччина підтримує українську армію в тісній координації зі своїми партнерами та союзниками.
Оновлений список містить:
- 14 тисяч артилерійських боєприпасів калібру 155 мм;
- 10 розвідувальних безпілотників Vector;
- 22 системи датчиків та засобів боротьби з БпЛА;
- 12 терміналів супутникового зв’язку SatCom;
- 4 машини розмінування WISENT 1;
- 3 дистанційно керовані системи розмінування;
- обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів;
- 250 наборів інструментів з вибуховими матеріалами;
- чотири автомобілі для охорони кордону.
Список містить огляд летальної та нелетальної військової підтримки України Німеччиною. Він передбачає, що постачання надійде від Бундесверу, а також – від німецької промисловості, що фінансуються з фондів Федерального уряду Німеччини для розвитку потенціалу безпеки.
Зауважується, що кошти на ініціативу з розбудови потенціалу безпеки лише у 2024 році для військової допомоги Україні становлять приблизно 7,1 млрд євро. На додаток до цього є дозволи на прийняття зобов’язань у наступні роки на суму приблизно 6 мільярдів євро.
Наразі на військову допомогу Україні було витрачено приблизно 5 мільярдів євро (2023 рік) та приблизно 1,6 мільярда євро (2022 рік).
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським заявив, що Німеччина планує виділити Україні новий пакет військової допомоги на суму 1,1 млрд євро.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив, що ФРН підготувала додатковий пакет збройової допомоги Україні на 100 мільйонів євро.
- 16 лютого президент України Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між країнами. Документ укладено у межах Спільної декларації, яку прийняли Україна та члени “Групи семи” у Вільнюсі 12 липня 2023 року.
- 31 січня Німеччина передала Україні нову партію військової допомоги, який включає артилерійські боєприпаси, бронетранспортери та інше.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.