В Україні збільшуватимуть локалізацію власного виробництва, зокрема в оборонній галузі
Джерело: Мінекономіки
Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з віцепрезидентом Інституту миру США Вільямом Тейлором заявила, що в Україні збільшуватимуть локалізацію власного виробництва, зокрема в оборонній галузі.
За її словами, збільшення локалізації виробництва оборонної продукції стане рушієм зростання української економіки.
Очільниця Мінекономіки зазначила, що Україна має декілька важливих задач для стимулювання розвитку економіки:
“По-перше, покриття дефіциту бюджету, по-друге, залучення інвестицій в український бізнес. Цього балансу можна досягти за рахунок локалізації усього виробництва в Україні. Водночас уряд сфокусований на локалізації виробництва оборонної промисловості. Нещодавно ми вже розпочали виробництво важких машин для розмінування і продовжимо виробляти все, чого потребує наша армія. Для підсилення процесу локалізації уряд впроваджує національну програму “Зроблено в Україні”, покликану підтримувати українського виробника”.
Міністерка пояснила, що докладаються зусилля для стимулювання інвестицій у приватний сектор, зокрема, через програми страхування, які Україна запроваджує разом з міжнародними партнерами – ЄБРР, ЄІБ, IFC, експортно-кредитними агентствами різних країн.
За її словами, збільшуючи об’єми локального виробництва, уряд орієнтується не лише на внутрішнє споживання, але і на диверсифікацію експорту, тож пряме фінансування та гарантії підтримки експорту забезпечать Україні економічний розвиток у короткий строк.
Очільниця Мінекономіки наголосила, що Україні потрібна експертна підтримка та координація американських колег в урядових ініціативах, зокрема, у проєктах з підтримки малого і середнього підприємництва, міжнародної допомоги тощо.
- Міністр оборони України Рустем Умєров під час британсько-української конференції з оборонної промисловості у Києві повідомив, що метою Міноборони на 2024 рік є локалізація виробництва озброєнь в Україні.
- Україна та Франція працюють над створенням спільних підприємств і локалізацією виробництва. Країни продовжують вести продуктивний діалог щодо відновлення України, не чекаючи закінчення війни, зокрема щодо поглиблення співпраці між компаніями, страхування ризиків, допомоги у гуманітарному розмінуванні, підтримки експорту.
- Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в п’ятницю, 26 січня, зазначив, що виробництво зброї та снарядів в Україні “демонструє позитивну динаміку”.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.