В Європарламенті підтримали можливість надання Вірменії статусу кандидата в члени ЄС
Джерело: резолюція Європарламенту
Європарламент ухвалив резолюцію, якою запропонував розглянути можливість надати Вірменії статус кандидата у члени ЄС. Відповідну пропозицію підтримали 504 євродепутати, ще 4 були проти, тоді як ще 32 утрималися.
Не обов’язкова до виконання резолюція пояснюю, що РФ досі серйозно впливає на економіку Вірменії, тож Єревану необхідно акцентувати на можливий обхід санкцій Євросоюзу проти Москви. Водночас у тексті зауважується, що у Вірменії відбулися політичні зміни. І наголошується, що 1 лютого Вірменія стала учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
У тексті зазначається, що Вірменію підтримують в її постійних зусиллях щодо впровадження реформ і зміцнення демократії, верховенства права та належного управління.
Якщо Вірменія зацікавлена в отриманні статусу кандидата і продовжить іти шляхом стабільних реформ, що зміцнюють її демократію, це може стати основою для етапу трансформації у відносинах ЄС-Вірменія, – зазначили у спільної резолюції.
Згодом глава вірменського уряду зреагував на резолюцію Європарламенту про те, що Вірменія може отримати статус кандидата на вступ до ЄС, і має намір поглиблювати співпрацю з європейськими структурами.
Нікол Пашинян зазначив, що у країни є “політична воля продовжувати співпрацю з Євросоюзом”.
Раніше у Вірменії заявили, що розглядають можливість подати заявку на членство у Європейському Союзі.
Сьогодні у Вірменії широко обговорюється багато нових можливостей, і це не буде секретом, якщо я скажу, що це включає членство в Європейському Союзі, – розповів глава МЗС країни Арарат Мірзоян.
Таку ж позицію він висловлював на полях дипломатичного форуму в Анталії, оскільки Вірменія на тлі напружених стосунків з Росією, прагне налагодити зв’язок із Заходом.
- Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Організація договору про колективну безпеку становить загрозу Єревану.
- Вірменія більше не може покладатися на Росію як на свого основного оборонного та військового партнера, оскільки Москва неодноразово підводила її. Тому Єреван повинен подумати про налагодження тісніших зв’язків зі Сполученими Штатами та Францією.
- 1 лютого у Вірменії набув чинності Римський статут, що означає офіційне приєднання країни до Міжнародного кримінального суду.
- Вірменський регуляторний орган зупинив на 30 днів діяльність компанії “Тоспа”, що ретранслює програму “Sputnik Вірменія”.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.