«Спеціально доводять до занепаду»: Клопотенко закликає зберегти Житній ринок у Києві

Джерело: Євген Клопотеко

Український кулінар Євген Клопотенко закликає зберегти Житній ринок у Києві, який, на його думку, доводять до занепаду, аби забрати територію та збудувати щось інше.

За словами Клопотенка, він звернув увагу на те, як “тихо помирає” Житній ринок на Подолі ще у травні 2023 року.

“Після спілкування “з тими, хто в курсі”, стало зрозуміло, що Житньому можуть готувати долю Сінного ринку. На жаль, це вже ми бачили не один раз. Об’єкт спеціально доводять до занепаду, щоб потім перетворити на черговий бездушний ТРЦ чи висотку-мурашник”, – зауважив кулінар.

Він додав, що від того часу поставив собі мету – повернути життя на Житній та об’єднати навколо ринку небайдужих.

Таким чином, на ринку провели толоку, відмили його, організували два поп-апи та спільно з активними мешканцями столиці сформували спільне бачення майбутнього Житнього.

“За кілька тижнів мав початися аудит технічного стану ринку, а на кінець весни була запланована презентація проєкту відродження Житнього”, – додав Клопотенко.

Та попри старання небайдужих, нещодавно було оголошено конкурс на оренду ринку терміном на 15 років.

На подачу заявок дали 5 днів, а стартова сума аукціону – більш як 2,5 млн грн. На думку кулінара, це може свідчити про те, що конкурс оголошено під конкретну особу.

“Ми вистояли рік і, я впевнений, разом ми можемо захистити Житній. Давайте об’єднаємо зусилля і разом візьмемо участь в аукціоні. Пишіть в особисті, пишіть коментарі під цим дописом, тегайте потенційних інвесторів та партнерів, шерьте цей допис – публічність то потужна зброя! Житній буде жити!”, – написав Євген Клопотенко.

Він також звернувся до мера Києва Віталія Кличка з закликом зустрітись та разом обговорити долю Житнього ринку.

  • Ввечері 5 березня начальник КМВА Сергій Попко повідомив, що влада вже звернулася до правоохоронних органів для встановлення причини загоряння очерету у Дарницькому районі, поблизу озера Тягле.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.