Нідерланди надають Україні €350 млн на закупівлю ракет для F-16 та БпЛА

Джерело: пресслужба Міноборони Нідерландів

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про виділення Україні 350 млн євро зокрема на фінансування керованих ракет класу “повітря-земля”, які можуть запускати винищувачі F-16 та дронів.

Так, на частину з цих коштів, а саме 150 мільйонів євро, закуплять ракети класу “повітря-земля” для F-16.

Також Нідерланди знову відправляють (раніше обіцяних) винищувачі до Румунії. Літаки там використовуються для підготовки українських та румунських пілотів. Це стосується не лише самого винищувача, а й усіх пов’язаних із ним запчастин та боєприпасів.

Нідерланди спільно з Данією та США очолюють коаліцію ВПС у межах “Рамштайн”. 18 нідерландських винищувачів надані для навчань в Румунії. Ще 24 літаки, які залишилися, призначені для постачання в Україну. Частину з них наразі готують, що робиться за погодженням із партнерами по коаліції, — акцентували у відомстві.

Уряд країни також робить внесок у розмірі понад 200 мільйонів євро у сфері дронів. У планах закупити значну кількість безпілотників ISR (Intelligence Surveillance Reconaissance) і передати їх Україні. Це робиться за погодженням з іншими партнерами та українськими Збройними силами.

Ці дрони вже використовуються і зарекомендували себе на полі бою, — зауважила міністерка.

Зауважимо, 20 березня президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністеркою оборони Нідерландів Кайсою Оллонґрен, яка перебуває з візитом в Україні. Глава держави наголосив на важливості того, що Оллонґрен відвідала місто Дніпро, де нідерландська делегація мала змогу на власні очі побачити руйнівні наслідки російського повітряного терору.

Президент відзначив важливість фіксації у двосторонній безпековій угоді надання Україні військової допомоги на 2 млрд євро у 2024 році, а також потужний військовий блок.

Глава держави наголосив на провідній ролі Нідерландів у функціонуванні міжнародної авіаційної коаліції та висловив вдячність нідерландському уряду за важливе рішення про передачу Україні винищувачів F-16.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.