У «Дії» стартувало голосування за членів Національного журі Євробачення-2024

Джерело: пресслужба Міністерства цифрової трансформації

25 березня у застосунку “Дія” стартувало нове голосування за Національне журі “Євробачення-2024”, що оцінюватиме виконавців у фіналі конкурсу.

Пʼятірка з найбільшою підтримкою оцінюватиме виступи виконавців у фіналі пісенного конкурсу в Мальме. Саме вони вирішуватимуть, скільки балів віддати від України артистам з інших країн. Опитування триватиме з 25 березня до 10:00 1 квітня.

Взяти участь можуть усі охочі віком від 14 років. Для цього необхідно зайти у застосунок, у розділі “Сервіси” обрати “Опитування” та віддати голос за одного з десяти обраних кандидатів:

  • FIЇNKA;
  • Олексій Бондаренко;
  • Олександр Варениця;
  • Ірина Горова;
  • Олена Коляденко;
  • Макс Нагорняк;
  • Анна Свиридова;
  • Костянтин Томільченко;
  • Олена Тополя (Alyosha);
  • Євген Тріплов.

Зауважується, що проголосувати можна лише за одного претендента на суддівське крісло. За правилами конкурсу, склад журі оголосять 11 травня, у день гранд-фіналу “Євробачення-2024” в Мальме.

Фінал конкурсу відбудеться 11 травня.

Цьогоріч Україну представлятимуть Jerry Heil та alyona alyona. За композицію “Teresa & Maria” проголосували понад 723 тисячі українців.

У 2024 році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” пройде у Мальме, Швеція. Півфінали пройдуть 7 та 9 травня, а фінал – 11 травня. Україна виступатиме у першому півфіналі.

Додамо, що Україна вже тричі вигравала конкурс “Євробачення”. Першу перемогу у 2004 році принесла співачка Руслана, у 2016 – Джамала, а у 2022 – гурт Kalush Orchestra.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.