Скільки ще триватиме російсько-українська війна: аналіз можливих сценаріїв від Die Welt
Джерело: Die Welt
Німецька громадсько-політична газета Die Welt описала декілька ймовірних версій розвитку подій у російсько-українській війні.
У виданні зазначають, що цього року Україна не має ресурсів, щоб повернути захоплені Росією території. До того ж, на тлі нового наступу РФ українські війська можуть втратити окремі позиції.
За даними видання, армія РФ намагається прорвати першу лінію оборони України у 18 місцях (подібно до того, як це було в Авдіївці). Die Welt наголошує, що друга і третя лінії оборони – значно слабші за першу.
Згідно з припущеннями газети, якщо союзники не передадуть набагато більше зброї Україні в найкоротші терміни, то до вересня на країну чекає “критична фаза”. Зазначають, що в Росії достатньо ресурсів та глобальної підтримки для продовження війни.
Die Welt наводить такі версії розвитку подій:
- Бойові дії, ймовірно, заморозять.
- Без паузи згодом ні РФ, ні Україна не матимуть переваги на полі бою.
- Україна немає жодної перспективи повернути втрачені території цього року. Навпаки, варто очікувати нових наступів російських загарбників та втрат українських територій.
- Росія спробує прорвати першу лінію оборони ЗСУ й ризик просування ворога вглиб країни (аж до Дніпра) зараз великий.
- Україну чекає “критична фаза” до вересня, якщо Захід оперативно не передасть більше зброї.
- Захід повністю недооцінив військові можливості РФ.
У виданні наголошують, що слабка підтримка України з боку Заходу та її оборонна позиція відіграватимуть ключову роль в розвитку російсько-української війни. І якщо війну не заморозять, то згодом на полі бою жодна зі сторін не матиме переваг.
- Очільник МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що у завершенні війни РФ проти України ключову роль може зіграти Китай.
- Китайська сторона розглядає участь в українському Саміті миру у Швейцарії та виступає “за сприяння мирним переговорам”.
- Володимир Путін перевіряє, чи готові Сполучені Штати Америки до переговорів щодо припинення війни Росії проти України. За словами двох осіб, наближених до Кремля, російський президент надіслав США певні сигнали неофіційними каналами, щоб дати зрозуміти, що він відкритий для обговорення, включно з потенційно майбутніми домовленостями про безпеку України. Захід налаштований скептично.
Населення Європейського Союзу закликали зробити продовольчі запаси на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації, мовиться у звіті про цивільну та військову готовність Європи, підготовленому радником президента Єврокомісії та експрезидентом Фінляндії Саулі Нііністьо.
31 жовтня Глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що найближчими днями США оголосять про черговий пакет допомоги, куди увійдуть зокрема артилерія, засоби ППО, бронетехніка, боєприпаси та інші озброєння.
Міністерство закордонних справ України зреагувало на результати виборів у Грузії, зокрема підтримавши висновки міжнародних спостерігачів, котрі раніше зафіксували порушення, відзначивши схожість зафіксованих інцидентів із методами, характерними для РФ.
Сполучені Штати отримали інформацію, котра вказує на те, що станом на сьогодні у Курській області Росії вже перебувають 8000 північнокорейських військ, повідомив заступник посла США в ООН Роберт Вуд 31 жовтня.
Рятувальники ДСНС ліквідовують наслідки масованої ворожої атаки на Полтавщині. Вдалося врятувати двох осіб, інформація про жертв – відсутня.