Зеленський провів засідання Ставки: обговорили захист енергооб’єктів і постачання зброї
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
Сьогодні, 29 березня, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили захист енергооб’єктів від російських атак та постачання боєприпасів.
Це перша Ставка, за скликання якої відповідав новий секретар РНБО Олександр Литвиненко.
“Виклики дуже серйозні. Російські терористи знову били по українській енергетиці. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко, голови правлінь “Укренерго” та “Нафтогазу” Володимир Кудрицький та Олексій Чернишов доповіли про завдану шкоду та відновлювальні роботи. Обговорили найбільш дієві способи фізичного захисту та їх упровадження на інших об’єктах”, – поінформував президент України.
Він також зазначив, що цієї ночі свідомими цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС. Володимир Зеленський наголосив, що країна-терористка хоче повторення екологічної катастрофи на Херсонщині: “Але тепер під загрозою – не лише Україна, а й Молдова. Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні”.
Ще одне питання, яке розглядалося на засіданні, – контракти на постачання зброї та боєприпасів на найближчий час і на перспективу. За словами глави держави, на перший план вийшла потреба в ППО.
“Через інтенсивність російських обстрілів необхідно швидше поповнювати запаси. Доручив посилити роботу з партнерами. Розраховуємо на їхню швидку реакцію”, – резюмував Володимир Зеленський.
- Уночі 29 березня російські війська масовано атакували Україну ударними БпЛА та ракетами. Ціль – енергетична інфраструктура.
- Уночі 29 березня, під час масованої ракетно-дронової атаки, війська РФ поцілили у три теплоелектростанції компанії ДТЕК.
- Уночі силами протиповітряної оборони над Україною було збито 84 із 99 повітряних цілей, якими війська РФ атакували Україну.
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.