Франція посилить безпеку на Олімпійських іграх за допомогою іноземної поліції та військових
Джерело: Reuters
Франція звернулась до близько 45 країн світу з проханням надати кілька тисяч поліціянтів, військових та цивільного персоналу, аби допомогти у захисті правопорядку на цьогорічних Олімпійських іграх, які відбудуться вже влітку у Парижі.
На час ігор Франція розгорне 45 000 своїх поліціянтів та сил безпеки, 20 000 працівників приватної служби безпеки та близько 15 000 військових.
Війни в Україні та на Близькому Сході, а також загроза терористичних атак змусили уряд Франції підняти рівень безпеки до найвищого рівня за останні дні.
“Контекст безпеки, особливо в останні тижні, означає, що існує надзвичайна пильність щодо безпеки цих Олімпійських ігор”, – сказав французький військовий посадовець.
На міжнародних спортивних подіях нерідко запрошують іноземних поліцейських, щоб допомогти впоратися з великою кількістю іноземних відвідувачів, але рідше просять військової допомоги.
На останньому Чемпіонаті світу з футболу в Катарі Франція надала військову підтримку місцевій владі у вигляді службових собак і засобів боротьби з безпілотниками.
За даними французького уряду та джерела в міністерстві внутрішніх справ, у січні приблизно до 45 країн було подано запит про допомогу у зміцненні потужностей як військових, так і невійськових.
Було подано запит про допомогу у військових і поліцейських місіях, починаючи від моторизованих і кінних бригад, експертів з фальсифікації документів, спеціалістів з розмінування, спеціалістів із боротьби з безпілотниками та команд з пошуку собак.
Цього тижня Польща заявила, що приєднується до міжнародних зусиль, надсилаючи війська, зокрема кінологів. У березні Німеччина заявила, що також зробить внесок.
За словами дипломатів, інші європейські союзники, включаючи Велику Британію та Італію, також візьмуть участь, надавши десятки поліцейських для допомоги в патрулюванні вулиць.
Джерело у французькому уряді повідомило, що станом на зараз 35 країн дали позитивну відповідь.
На додаток до ширших запитів, Ізраїль і США також надішлють свої власні засоби безпеки, повідомили джерела.
Війна в Газі та подальша негативна реакція в деяких країнах означають, що занепокоєння щодо безпеки ізраїльської делегації є особливо високим і що для ізраїльських спортсменів знадобиться більше заходів безпеки, ніж планувалося раніше.
За словами джерел, кілька ізраїльських делегацій вже відвідали Францію для усунення потенційних труднощів.
- Міжнародний олімпійський комітет повідомив, що спортсмени з Росії та Білорусі не будуть допущені до церемонії відкриття Олімпійських ігор-2024 у Парижі.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.