Зібраний Чарльзом Дарвіном гербарій вперше за 200 років покажуть публіці

Джерело: The Guardian

Зразки рослин, зібрані британським натуралістом Чарльзом Дарвіном під час подорожі на кораблі “Бігль” у 1830-х роках, вперше майже за 200 років представлять публіці.

Як розповіли у виданні, ці рідкісні екземпляри Дарвін відправляв з подорожі своєму вчителю та другу, професору Джону Стівенсу Хенслоу – засновнику ботанічного саду Кембриджського університету.

Дарвін, який вивчав теологію у Кембриджі, тричі прослухав курс ботаніки Хенслоу. Після цього Хенслоу порекомендував замість себе 22-річного Дарвіна капітану “Бігля” Роберту Фіцрою, який у 1831 році шукав для експедиції натураліста.

Протягом подорожі Дарвін справно відправляв зразки рослин своєму наставнику.

Сам же Хенслоу на той час активно формував колекцію Кембриджського ботанічного музею. Вона задумувалася як масивний навчальний ресурс, що сприяв реалізації педагогічної програми Хенслоу, який намагався зрозуміти “задум Творця” та “нескінченні масштаби Божого творіння”.

Відтак, в Кембриджському університеті зібралося не менше тисячі зразків рослин, знайдених Дарвіном. Тепер їх вперше представлять публіці у документальному фільмі британського 5-го каналу, який досліджує стосунки між Дарвіном та Хенслоу.

В зоопарку у Балтіморі (штат Меріленд, США) помер африканський пінгвін, який допоміг врятувати свій вид від вимирання, залишивши після себе понад 200 нащадків, та проживши набагато довше, ніж очікувалося.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Міністерство юстиції США повідомила, що в Канаді пакистанцю висунуто кримінальне звинувачення за нібито планування масового розстрілу євреїв у Нью-Йорку в річницю нападу ХАМАС в Ізраїлі 7 жовтня 2023 року.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.