В РФ планують виключити «Талібан» зі списку терористів

Джерело: Reuters

2 квітня речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в РФ є “важливі питання” для обговорення з лідерами ісламістського руху “Талібан” і “опрацьовує питання” зняття з радикального руху статусу терористичної організації.

Це країна, яка поруч з нами, і ми так чи інакше спілкуємося з ними, — сказав Пєсков. — Нам потрібно розв’язувати нагальні питання, для цього також потрібен діалог, тому ми в цьому плані спілкуємося з ними, як практично з усіма – вони де-факто влада в Афганістані.

Раніше спецпредставник глави РФ з Афганістану, директор другого департаменту Азії МЗС Замир Кабулов повідомив, що делегацію руху “Талібан” запрошено на форум “Росія – Ісламський світ: KazanForum”, має відбутися в Казані з 14 до 19 травня. За його словами, Росія співпрацює з урядом талібів в Афганістані на тему антитерористичних дій “на регулярній основі”.

Увечері 22 березня, в Підмосков’ї озброєні люди влаштували стрілянину в ТЦ Crocus City Hall. У результаті загинуло 144 особи.

Згодом стало відомо, що терористична організація “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за стрілянину в московському ТЦ Crocus City Hall. Цю інформацію підтвердили у США. Також за даними росЗМІ, спецслужби РФ підтвердили, що США попередили їх про теракт.

Офіційні особи США заявили про розвідувальні дані, що відповідальність несе афганська філія мережі “Ісламська держава Хорасан”.

Таліби повернулися до влади в Афганістані у 2021 році після виведення очолюваних США іноземних сил, але досі залишаються в списку організацій, які Росія вважає терористичними.

В РФ рух “Талібан” визнано терористичною організацією у 2003 році — після того, як його до відповідного списку включила Рада Безпеки ООН. Водночас, Москва підтримує контакти з талібами протягом багатьох років. У березні 2022 року Росія акредитувала першого дипломата уряду Афганістану після того, як влада в цій центральноазіатській країні перейшла під контроль талібів.

Довідка. Талібан — радикальний ісламістський рух сунітського напрямку, що зародився в Афганістані серед пуштунів 1994 року. Воював з армією США. Талібан мав військові сутички із ще радикальнішою ісламською організацією ІД-Хорасан, що виникла після 2015 року.

Президент США Дональд Трамп поспілкувався з представниками В’єтнаму, Індії та Ізраїлю щодо можливості пом’якшення мит для цих країн.

Популярний штучний підсолоджувач сукралоза (E955) може порушувати апетит і робити споживачів більш голодними, ніж якби вони споживали цукор.

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре розкритикував ідею дзеркальних мит його країни проти США.

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) повідомляє, що за перші п’ять діб квітня фіксується розгортання нової хвилі інформаційної атаки проти України. Російські спецслужби намагаються просувати звинувачення перед країнами ЄС та США у нібито небажанні Києва вести переговори щодо завершення війни.

У ніч на 5 квітня безпілотники Служби безпеки України уразили в Самарській області РФ завод “Промсинтез”.