Україна зможе почати обмежений контрнаступ наприкінці 2024: в ISW назвали умови

Джерело: ISW
В аналітичному звіті Інституту вивчення війни спрогнозували, що найближчими тижнями у ЗСУ зʼявиться можливість нейтралізувати багато матеріальних обмежень завдяки активізації постачань озброєнь від партнерів.
Також аналітики передбачають покращення ситуації зі збільшенням кількості особового складу внаслідок мобілізації.
Україна найближчими тижнями зможе нейтралізувати низку матеріальних обмежень, перед якими нині постає. Також найближчими місяцями вживатиме заходів, аби розв’язати питання, пов’язані з особовим складом. Росія продовжуватиме використовувати свої переваги, тоді як можливості України покращуватимуться, — спрогнозували аналітики.
Вирішивши виклики, що постали перед Силами оборони, Україна зможе “найближчими місяцями” стабілізувати лінію фронту. Тоді як вже наприкінці 2024 року, або на початку 2025 року оборонці матимуть змогу розпочати обмежені контрнаступальні операції.
Своєю чергою, російські війська продовжують отримувати тактичні невдачі, тоді як ЗСУ використовують ці невдачі, поки військове командування РФ вносить адаптивні зміни для виправлення помилок.
Також зазначається, що добре забезпечені українські сили, ймовірно, зможуть запобігти оперативному значному просуванню Росії під час очікуваних наступальних зусиль РФ влітку, хоча російські сили, однак, використають певні переваги та адаптації, щоб створити значну загрозу для України цього літа.
Добре забезпечені українські сили раніше перешкоджали російським військам досягти навіть тактичних успіхів під час попередніх широкомасштабних наступальних зусиль в Україні, і малоймовірно, що російські війська цього літа проведуть наступальну операцію, яка буде значно масштабнішою та інтенсивнішою, ніж їх попередній наступ, — пояснили аналітики.
- Протягом останньої доби противник здійснив 32 ракетні удари та 64 авіаційні нальоти, а також провів 60 обстрілів з використанням реактивних систем залпового вогню, спрямованих на позиції наших військ та цивільні населені пункти.
- У 47-й окремій механізованій бригаді ЗСУ спростували інформацію про те, що Україна нібито відвела американські танки Abrams з поля бою.
- Під час 21-го засідання Контактної групи з питань обороноздатності України Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про складну оперативно-стратегічну ситуацію й зазначив, що вона має тенденцію до загострення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.