Уряд підтримав законопроєкт про ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Туреччиною

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

Сьогодні, 7 травня, уряд підтримав законопроєкт про ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.

Далі законопроєкт передадуть до парламенту.

Відтак, будуть скасовані мита на значну кількість українських товарів, зокрема на 93% українських промислових товарів.

За словами прем’єр-міністра, Туреччина серед п’ятірки наших основних торговельних партнерів. Тому ця угода створює нові можливості для українського бізнесу.

Раніше повідомлялося, що уряди України та Туреччини готові найближчим часом ратифікувати угоду про вільну торгівлю.

Про це йшлося під час зустрічі міністерки економіки України Юлія Свириденко та новопризначеного посла Турецької Республіки Мустафи Левента Більгена.

Відтак, після ратифікації угоди відкриються широкі можливості для безмитної або частково безмитної торгівлі між країнами, оскільки вона:

  • сприятиме розвитку українського бізнесу в умовах воєнного часу;
  • відкриє нові перспективи в Україні для партнерів з Туреччини;

Угода набере чинності на початку 2024 року.

Крім того, уряди країн створять Робочу групу щодо збіжжя для обговорення глобальної та двосторонньої торгівлі на ринку зерна.

Також сторони готові до конструктивного діалогу з питань розширення економічного співробітництва, зокрема, започаткування спільних проєктів у пріоритетних галузях економіки.

Стратегічно важливими секторами для відбудови України та залучення приватних інвестицій є: оборона, виробництво та перероблення сільськогосподарської продукції, відновлювана енергетика, виробництво та зберігання газу, зелена металургія, екологічний транспорт, охорона здоров’я та фармацевтика.

“Українські підприємці готові налагоджувати спільний бізнес з міжнародними партнерами. Тому уряд використовує будь-яку можливість для залучення додаткових ресурсів, у тому числі для повоєнної відбудови України. Окремим важливим напрямом є гуманітарне розмінування. Нам потрібні важкі машини для розмінування, навчання саперів, все, що допоможе очистити нашу землю у найшвидші строки. Ми відкриті для співпраці і закликаємо міжнародний бізнес заходити в Україну”, – наголосила Юлія Свириденко.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.