Україна виставила на продаж конфісковані активи російського олігарха Івана Саввіді
Джерело: ДБР
Україна виставила на продаж націоналізовані активи російського олігарха Івана Саввіді.
Фонд державного майна України затвердив стартову ціну ПрАТ “ПентоПак” та опублікував відповідний лот у системі “Прозорро” для продажу підприємства зі стартовою ціною 203,7 млн грн. Онлайн-аукціон заплановано на 31 травня поточного року.
Раніше суд стягнув в дохід держави 100% корпоративних акцій ПрАТ “Пентопак” та дочірнього підприємства “Атлантіс-Пак Україна”, фактичним кінцевим власником яких є російський олігарх Іван Саввіді.
Саввіді має тісний зв’язок з владою РФ, причетний до антиукраїнської діяльності та після початку повномасштабної агресії з боку РФ неодноразово надавав благодійну допомогу так званій “ДНР”.
Під час розслідування ці активи, а також комплекс нежитлових приміщень, кошти на банківських рахунках на загальну суму 23,4 мільйона гривень та 345 тис. доларів США, а також транспортні засоби були арештовані й передані в управління АРМА.
Робота щодо виявлення російського майна в Україні триває.
- Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції до російського олігарха грецького походження Івана Саввіді про націоналізацію його українських активів.
- Активи колишніх дочірніх структур російських банків вже продано на 5 млрд гривень на державних онлайн-аукціонах “Прозорро. Продажі”.
- Велика Британія готова позичити Україні всі заморожені активи російського Центробанку.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.