AstraZeneca відкликає вакцини від Covid у всьому світі
Джерело: The Telegraph
Вакцину Oxford-AstraZeneca від Covid вилучають у всьому світі після того, як фармацевтичний гігант вперше в судових документах визнав, що вона може викликати смертельний побічний ефект – тромбоз.
Вакцину більше не можна використовувати в Європейському Союзі – після того, як компанія добровільно відкликала свій “маркетинговий дозвіл”. Заявку на відкликання вакцини подали 5 березня, й вона набула чинності у вівторок, 7 травня.
Подібні заявки подали у Великій Британії та інших країнах, які схвалили вакцину, відому як Vaxzevria.
AstraZeneca наполягає, що рішення про відкликання вакцини не пов’язане з судовою справою чи їх визнанням того, що вона може спричинити тромбози.
“Ми неймовірно пишаємося роллю, яку Vaxzevria зіграла в припиненні глобальної пандемії. За незалежними оцінками, лише за перший рік використання врятували понад 6,5 мільйонів життів, а по всьому світу поставили понад три мільярди доз”, – йдеться в заяві компанії.
AstraZeneca заявила, що відкликає вакцину тому, що вже розроблено інші подібні препарати, й це призвело до зниження попиту на Vaxzevria.
“Оскільки відтоді було розроблено кілька варіантів вакцин проти Covid-19, існує надлишок доступних оновлених вакцин. Це призвело до зниження попиту на Vaxzevria, яка більше не виробляється та не постачається. Тому компанія AstraZeneca прийняла рішення ініціювати відкликання ліцензій на продаж Vaxzevria в Європі”.
- Згідно з результатами дослідження, проведеного групою вчених університету Ліверпуля, тривалий COVID-19 може викликати старіння мозку на 20 років.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.
Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.
Великий Бар’єрний риф – найбільша жива структура на планеті – опинився під загрозою зникнення. Через глобальне потепління корали в усьому світі зазнають масового знебарвлення, втрачають кольори і врешті гинуть. Вчені в Австралії намагаються знайти нестандартні способи збереження рифів – зокрема, вивчають витривалі види коралів, вирощують їх у лабораторіях і навіть експериментують із кораловими “добавками”.