В Україні відзначають День вишиванки: історія, традиції та значення свята
Джерело: Букви
Сьогодні, 16 травня, в третій четвер місяця українці традиційно відзначають День вишиванки.
Історія та значення свята
Ідея започаткувати День вишиванки належить студентці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк. У 2006 році вона запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ця ідея швидко поширилася, і вже наступного року День вишиванки відзначали не лише в Чернівцях, а й в інших містах України.
Дату свята – третій четвер травня – обрали, щоб підкреслити, що святкування припадає на будній день і вишиванка є органічною складовою повсякдення культури українців.
Традиції свята
У День вишиванки люди одягають вишиті сорочки та інші елементи українського національного одягу. В цей день відбуваються численні заходи та виставки, присвячені українській культурі.
Цікаві факти
У 2015 році День вишиванки внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Популяризацією вишиванки серед української інтелігенції займався Іван Франко. Він поєднав вишиту сорочку з піджаком й саме в такому вигляді зображений на 20-гривневій купюрі.
Світові бренди одягу неодноразово використовували концепцію української вишиванки у своїх колекціях, зокрема Valentino, Dolce & Gabbana, Gucci, Dior, Elie Saab.
Останніми роками вишиванку все частіше можна побачити не лише на українцях, але й на світових лідерах та знаменитостях. Наприклад, голлівудська акторка українського походження Міла Куніс часто з’являється на публічних заходах у вишиванці, демонструючи свою гордість за українське коріння.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо одягнув вишиванку під час візиту до української громади в Оттаві у 2016 році.
Серед знаменитостей та відомих діячів, які одягали український традиційний одяг, також були Ангела Меркель, американська акторка Сандра Баллок, актор Леонардо Ді Капріо, американський кінорежисер Стівен Спілберг та інші.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 16 травня.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 31 жовтня. З початку доби відбулося 150 бойових зіткнень.
5 листопада у США відбудуться президентські вибори, на яких змагаються двоє ключових кандидатів – Дональд Трамп від республіканців та Камала Гарріс – від демократів.
У Харкові завершили аварійно-рятувальні роботи та розбір завалів у 9-поверхівці, в яку напередодні ввечері влучили авіабомбою російські війська. У результаті ворожого удару загинули троє осіб, з них двоє дітей, ще 36 осіб постраждало.
Уряд України назвав трьох північнокорейських генералів, що супроводжують тисячі військовослужбовців КНДР, направлених до Росії.
Протягом минулої доби, 30 жовтня, по всій лінії фронту зафіксовано 145 бойових зіткнень.