На Кіровоградщині затримали агента ФСБ РФ, який влаштувався до оборонного заводу
Джерело: СБУ.
Фігуранту вдалося домогтися призначення на посаду завгоспа декілька тижнів тому. Він майже одразу почав збір розвідданих на користь РФ, але СБУ ретельно документувала кожен його крок.
Насамперед агент намагався встановити точну кількість та види іноземного озброєння, які проходили техобслуговування на базі української оборонної компанії.
Контррозвідники Служби безпеки затримали фігуранта, коли він приховано фотографував таємні документи.
За даними слідства, ворожим поплічником виявився місцевий житель, якого ФСБ РФ завербувала задовго до початку повномасштабного вторгнення РФ.
У поле зору російської спецслужби він потрапив під час свого тривалого перебування в Росії, де працював на різних підприємствах.
Згодом його перевели в “режим очікування” і відправили в Україну, де “активували” після початку повномасштабного вторгнення.
Передачу секретних відомостей він мав здійснювати через один з месенджерів.
У разі успішного виконання ворожих завдань російська спецслужба гарантувала йому своє сприяння у виїзді до РФ і отриманні громадянства країни-агресорки.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили зловмиснику про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зраднику обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без права внесення застави. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.
- Служба безпеки України повідомила про чергову підозру Анатолію Шарію, який допомагав ФСБ РФ створювати постановочні відео з допитів українських полонених.
- Викрито російського агента, який надавав російському ФСБ інформацію про локації української артилерії, зокрема реактивних систем HIMARS. Справа стосується Сил оборони, які вели контрнаступ на Бахмутському напрямку.
- Ще одну ворожу поплічницю, що передавала дані до ФСБ РФ про локації Сил оборони на східному фронті, засудили до 10 років позбавлення волі.
“Росія готова вести перемовини з Зеленським, якщо він піде на вибори і отримає легітимність. Підписувати документи про мир Москва буде лише з легітимним президентом України” – заявив під час щорічної пресконференції президент РФ Путін. Ці слова цікаві не лише тому, що раніше ряд кремлівських чиновників заперечували саму можливість переговорів, але й поверненням російської влади до старої тези про “нелегітимність” української влади. Тому варто проаналізувати, навіщо це росіянам і чого Путін прагне досягти.
Бійці підрозділу Сил спеціальних операцій (ССО) ЗСУ в бою в Курській області РФ знищили 12 північнокорейських військовослужбовців і поранили 20.
Українська економіка, попри зменшення на чверть порівняно з 2021 роком, адаптувалася до умов війни і демонструє позитивні тенденції. Вперше з 2022 року за деякими ключовими показниками вона виглядає сильнішою, ніж економіка Росії.
19 грудня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Брюсселі заявив, що адекватна людина не могла запропонувати “технологічну дуель” над Києвом між західними системами ППО та російським “Орешником”.
Міністерство охорони здоров’я повідомило про формування 1348 експертних команд з оцінки повсякденного функціонування у 286 лікарнях. Комісії мають замінити МСЕК.