Половина населення світу не може вільно висловлювати свою думку – правозахисна група
Джерело: The Guardian
Відповідно до нового звіту правозахисної групи Article 19 про свободу вираження поглядів, половина населення світу не може вільно висловлювати свою думку.
Article 19 виявила, що кількість людей, які зіткнулися з “кризою” свободи слова та інформації, була найвищою в цьому столітті після різкого зростання з 34% у 2022 році до 53% у 2023 році.
“Жодного разу за останні 20 років стількох людей не позбавляли переваг відкритого суспільства, як-от можливості висловлювати свої думки, мати доступ до вільних засобів масової інформації чи брати участь у вільних і відкритих виборах”, – сказав виконавчий директор Article 19 Куїнн МакК’ю.
Автори звіту особливо стурбовані погіршенням ситуації в Індії за останні 10 років, під час правління прем’єр-міністра Нарендри Моді. Класифікацію Індії змінили з “обмеженої” на “кризову”. Ефіопію також повторно класифіковано як “кризову”.
“Порушення свобод відбуваються щодня в усьому світі, оскільки лідери один за одним принижують наші свободи. Багато хто робить це шляхом тонких змін політики, представлених під назвою “суспільна безпека”, “мораль” або “національна безпека” – затягуючи сітку до тих пір, поки не залишається місця дихати”, – сказав МакК’ю.
У звіті вважають, що країна “переживає кризу” тоді, коли її свобода вираження поглядів та інформації знаходяться на найгіршому рівні, коли громадяни не можуть вільно висловлювати свої думки чи висловлювати незгоду без покарання, а ЗМІ зазнають цензури та нападів.
- Журналісти італійського державного мовника RAI влаштували одноденний страйк 6 травня, звинувативши правий уряд прем’єр-міністерки Джорджи Мелоні у придушенні свободи слова.
- Правозахисники заявили, що законопроєкт “Про доброчесне лобіювання” у нинішньому вигляді може бути використаний для згортання свободи й демократії в Україні. Про це мовиться у спільній заяві понад 60 організацій громадянського суспільства.
Польща готова надавати Україні електроенергію, якщо Словаччина припинить постачання, заявила міністерка клімату та довкілля Пауліна Генніг-Клоска.
Попри заклики заборонити імпорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ), країни Європи купують рекордні обсяги цього палива. Основним постачальником виступає завод “Ямал ЗПГ”, який належить російській компанії “Новатек”. Ці закупівлі перевищують обсяги, які раніше постачалися трубопроводами через територію України.
В Одесі поліція та СБУ викрили командира військової частини, який вимагав 30% з бойових виплат своїх підлеглих.
Колишній глава українського уряду Володимир Гройсман повідомив про смерть свого батька – Бориса Гройсмана.
Служба безпеки України нейтралізувала агентурну мережу ФСБ, яка на замовлення росіян збирала інформацію про представників міжнародних організацій та волонтерів у Києві, Дніпрі та Одесі.