Канни – 2024: як фільм польського режисера про Путіна став тріумфатором ще до прем’єри

Джерело: Variety, The Times of India, South China Morning Post

Польський режисер Патрік Вега створив фільм за допомогою штучного інтелекту, головним героєм якого став російський президент Володимир Путін. Свою стрічку режисер презентував у межах Каннського кінофестивалю.

Як пише Variety, картина розповідає про 60 років життя російського диктатора. У фільмі зображені різні події з життя Путіна, зокрема його дитинство та шлях до президентства, а також початок війни в Україні.

У трейлері ж Путіна показали у брудному підгузку, як він бере участь у бойових мистецтвах та протистоїть Борису Єльцину.

Вега зазначив, що концепція байопіка виникла в перші дні російського вторгнення в Україну у 2022 році. Спочатку режисер планував зняти фільм про російську мафію, але змістив фокус на того, кого вважав “найбільшим гангстером”.

На запитання журналістів, чи не боїться режисер погроз та репресій з боку диктатора, Вега заявив, що “це Путін має його боятися”.

Для створення картини та образу Путіна Вега використав комп’ютерну графіку та штучний інтелект. Технологія ґрунтується не на використанні реальних світлин, а на створенні віртуального актора.

“Для максимального наближення до образу диктатора нам потрібен був Путін, а не актор з гримом”, – зазначив Вега.

За словами режисера, стрічка має “щасливий кінець” – наприкінці фільму російський диктатор помирає.

Вега наголосив, що головна місія фільму полягає у розвінчанні образу диктатора та “зменшенні страху і невпевненості, які визначають наш час”. Бюджет кіно склав 14 мільйонів доларів.

Цікаво, що фільм став тріумфатором ще до фестивальної прем’єри. Стрічку “Путін” вже придбали 50 країн світу.

Стрічка з’явиться на кіноекранах США, Канади, у європейських країнах та в Азії. “Путін” вийде в прокат 26 вересня.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.