На Хмельниччині звільнили перших двох ув’язнених, які побажали мобілізуватися

Джерело: пресслужба суду

Хмельницький міськрайонний суд ухвалив рішення звільнити від відбування покарання перших двох ув’язнених, які висловили бажання мобілізуватися. Ще 50 подібних справ суд мав розглянути 22 травня.

Перші рішення суд виніс 21 травня. Подання від Державної установи “Хмельницький слідчий ізолятор” про умовно-дострокове звільнення засуджених для проходження військової служби розглядали у режимі відеоконференції.

Мобілізуватися виявили бажання двоє чоловіків, народжених у 2000 та 1981 роках. Вони є мешканцями сіл Хмельницького та Красилівського районів Хмельницької області. Обидва були засуджені за крадіжки у жовтні та листопаді 2022 року до 4 років і 9 місяців та до 5 років і 5 місяців позбавлення волі відповідно.

Згідно з текстом ухвал, кожен із чоловіків придатний до військової служби за станом здоров’я, пройшов професійно-психологічний відбір та має достатній рівень фізичної підготовки для виконання обов’язків військовослужбовця.

Після винесення рішень судом, ДУ “Хмельницький слідчий ізолятор” має негайно, але не пізніше 24 годин після набрання ухвалами законної сили, умовно-достроково звільнити чоловіків від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом. Національна гвардія забезпечить їх доставку до Хмельницького територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) для укладення контракту та початку служби.

Суд також постановив встановити адміністративний нагляд за звільненими чоловіками терміном на один рік, але не довше ніж до їх звільнення з військової служби. Нагляд здійснюватимуть командири військової частини, у якій вони служитимуть за контрактом.

Звільненим заборонено залишати межі дислокації військової частини та виїжджати в особистих справах без дозволу командира.

Кожна з ухвал підлягає негайному виконанню, однак на них може бути подана скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом семи днів з дня оголошення.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.