Росія виробляє снаряди втричі швидше та в чотири рази дешевше, ніж західні партнери України

Джерело: Sky News

Спорядження військ України боєприпасами стає серйозною проблемою через значний дефіцит та недолік артилерійських снарядів. Російська армія виробляє артилерійські снаряди втричі швидше та в чотири рази дешевше, ніж західні партнери України.

Аналіз консалтингової компанії Bain & Company вказує, що у 2024 році російські заводи можуть виробити або відновити близько 4,5 млн артилерійських снарядів, у той час, як західні країни вироблять лише 1,3 млн.

Нестача снарядів стала настільки критичною, що військовим ЗСУ доводиться економити боєприпаси навіть у навчальних цілях. Наприклад, новобранці, навчаючись у Великій Британії, мусять симулювати стрільбу з протитанкових гранатометів ракетами N-LAW через відсутність відповідних боєприпасів.

Також фабрика Thales у Белфасті, яка виробляє ці ракети, працює лише чотири дні на тиждень, не забезпечуючи достатньої кількості боєприпасів для потреб військових. За словами директора фабрики Філіпа МакБрайда, їм необхідні додаткові замовлення від міністерства оборони для збільшення виробництва.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.