В Україні вже відпустили 350 в’язнів, які побажали мобілізуватися до ЗСУ — міністр

Джерело: The New York Times

Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що станом на 24 травня 4300 в’язнів висловили бажання умовно достроково звільнитися для вступу до ЗСУ з метою мобілізації. З них 350 осіб вже було відпущено на волю.

Кожна заявка розглядається судами окремо, і більшість з них вже перебувають на розгляді. Міністр вважає, що загальний потенціал мобілізації в’язнів може становити до 20 000 осіб.

“Дефіцит солдатів і труднощі з призовом простих громадян — ось головні причини ухвалення цього закону”, — сказав Малюська.

В’язні, які виявляють бажання вступити до армії, можуть бути звільнені за рішенням суду в межах механізму умовного дострокового звільнення. Однією з обов’язкових умов є те, щоб до завершення строку їхнього ув’язнення залишалося не більше трьох років.

Мобілізовані в’язні будуть проходити службу у спеціальних підрозділах, а над ними буде здійснюватися адміністративний контроль керівником військової частини, до якої вони віднесені.

У Фінляндії 75 жінок розпочали підготовку до можливої війни з Росією.

Під час повітряної тривоги в Одеській області жінка телефонувала в Державну службу з надзвичайних ситуацій і вимагала “дати відбій”.

 Джерело: wealth з посиланням на Physical Review Journals     Дослідники Бірмінгемського університету вперше успішно визначили точну…

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп нині розглядає генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога на посаду спеціального посланника з питань російсько-української війни.

Протягом трьох років повномасштабної війни, в Україні значно збільшилася кількість людей, які належать до чутливих категорій. І навіть попри травми, які завдає війна, рівень домашнього насильства не зменшився, а за різними даними навіть зріс. Щоденно бачити  насильство, яке чинить ворог, або ж переживати його особисто – негативно впливає на людину та її близьких. До того ж нестабільна ситуація в країні – соціальна, економічна та політична – лише посилює стрес, що може сприяти зростанню насильства в родинах.