Судовий процес тривав два роки: Вишнівецький палац на Тернопільщині повернули державі

Фото: Мінкульт

Джерело: Мінкульт

Вишнівецький палац, який знаходиться на Тернопільщині, повернули у власність держави.

Днями Господарський суд Тернопільської області задовольнив позовні вимоги Національного заповідника “Замки Тернопілля” до Вишнівецького державного виробничо-торговельного підприємства “Шкіргалантерея”.

Отже, Заповіднику мають повернути будівлю шкіргалантерейної фабрики. Адже вона є частиною пам’ятки національного значення Вишнівецького палацово-паркового комплексу та належить виключно державі й всім українцям.

Наразі майно закріплене на правах оперативного управління за Національним заповідником “Замки Тернопілля”, що належить до сфери управління МКІП.

Підприємство “Шкіргалантерея” свідомо використовувало документи, які втратили чинність. Воно протиправно зареєструвало за собою право власності на частину приміщень Вишнівецького палацо-паркового комплексу для подальшого їх відчуження, оскільки перебуває на стадії ліквідації.

Судова “тяганина” за цією справою тривала два роки. Завдяки копіткій роботі, зокрема зі збирання доказів та доведення у судовому процесі належності спірного майна до комплексу пам’ятки національного значення, представникам Національного заповідника та МКІП вдалося відновити порушене право держави та захистити українську спадщину.

Вишнівецький палац — це архітектурна пам’ятка 18 століття загальнодержавного значення у смт Вишнівець Збаразького району Тернопільської області.

Колишня військова й учасниця агентурної мережі російської воєнної розвідки, яка шпигувала у Миколаєві, отримала вирок.

Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України повідомили про підозру начальнику штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині, який незаконно нарахував доплати військовим, що не брали участь у бойових діях.

Журнал New York Magazine опублікував жартівливе фото намазаного сонцезахисним кремом генерального директора Meta Марка Цукерберга після його заяв про те, що багато компаній відходять від “чоловічої енергії”.

Вчителька початкових класів з Івано-Франківська, Леся Павлюк, увійшла до числа 50 найкращих вчителів світу за версією Global Teacher Prize 2024.

Кабінет міністрів 14 січня ухвалив постанову, яка полегшує процес отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.