Норвегія підготувала новий пакет допомоги для України: 42 млн євро скерують на боєприпаси

Джерело: NRK

Норвегія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на суму 42 мільйони євро (приблизно 480 мільйонів норвезьких крон). Ці кошти спрямують на забезпечення боєприпасами ЗСУ.

Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам наголосив, що Україна відчуває велику та термінову потребу в боєприпасах. Допомогу нададуть на запит Києва.

Пакет допомоги включає боєприпаси для бомбардувальників, які мають дальність ураження від 5 до 6 кілометрів. Окрім цього, Норвегія нещодавно пожертвувала ручні гранати на суму близько 4,3 млн євро(50 мільйонів норвезьких крон) і снайперські боєприпаси на суму понад 260 тисяч євро (3 мільйони норвезьких крон)

Грам також підкреслив, що Росія є головною загрозою для норвезької та європейської безпеки.

“Вони напали на мирну сусідню країну, зрозуміло, що Україна веде боротьбу за незалежність за власне існування, але це також захист для Європи, щоб не перемогла російська агресія на власних територіях”, — додав він.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.