Ексзаступника глави МОЗ Загрійчука підозрюють у втручанні в інформсистему трансплантації

Джерело: “Суспільне”

Колишньому заступнику міністра охорони здоровʼя Михайлу Загрійчуку повідомили про підозру через втручання в Єдину державну інформаційну систему трансплантації. 

Загрійчук підтвердив вручення йому підозри й додав, що наразі його не затримали.

“Так, така історія була. Ніхто нікого не посадив”, – сказав він.

За даними джерел “Суспільного”, ще 11 лікарям різних лікарень, які беруть участь у пілотному проєкті з трансплантації органів, повідомили про підозру.

Загалом підозра стосується саме втручання в Єдину державну інформаційну систему трансплантації (ЄДІСТ), робота якої організована автоматично. Тобто система за певними медичними критеріями підбирає донора та пацієнта, який може отримати донорський орган і автоматично визначає, кого донорський орган може врятувати.

Однак, за інформацією джерел “Суспільного”, деякі лікарні мали доступ до роботи цієї системи і могли регулювати список донорів і пацієнтів.

Генеральний директор Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль сказав, що правоохоронці зверталися в Український центр трансплант-координації у квітні 2024 року. Відтак, за його словами, несанкціонованого доступу до ЄДІСТ не було. 

Щодо можливості змінювати дані в ЄДІСТ санкціоновано, Коваль сказав:

“Кожен користувач вносить певні зміни в ЄДІСТ, але претензії до роботи ЄДІСТ наразі немає”.

Також відомо, що через вручення підозр вже мінімум два тижні деякі лікарні не виконують трансплантацій від трупних донорів, зокрема КП “Волинська обласна клінічна лікарня” та КНП “Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського” Житомирської обласної ради. 

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська. 

Станом на 20:00 28 вересня внаслідок авіаційного удару РФ по Сумах вже відомо про десять загиблих та 22 поранених.

Служба безпеки України затримала на хабарі директора з контрольно-ревізійної роботи АТ “Енергоатому”.

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.

Президент Грузії та лідери опозиції висловили свої обурення з приводу реклами, оприлюдненої правлячою партією, яка використала фотографії руйнувань в Україні, нібито стверджуючи, що тільки вона може зберегти мир з Росією.