Росія зможе зібрати більше коштів на війну проти України підвищивши податки — розвідка

Джерело: соцмережі X повідомляє Міноборони Великої Британії, посилаючись на дані розвідки.

Нещодавно Росія оголосила про підвищення податків, аби кошти від цього скерувати на фінансування війни в Україні. Зміни у податковій політиці РФ набудуть чинності у 2025 році.

Бюджет РФ поповниться додатковими 2,6 трильйона рублів (29 мільярдів доларів США), збільшивши ставку корпоративного податку з 20% до 25% і запровадивши додаткові податки.

Максимальна ставка податку на прибуток зросте з 15% до 22%. Розвідувальні експерти прогнозують, що значну частину додаткових доходів використають для фінансування збільшених державних витрат.

Очікується, що у 2024 році витрати держави зростуть на приблизно 15% порівняно з 2023 роком. Це зростання, вірогідно, продовжиться у 2025 році, наприклад, через збільшення витрат на оборону, соціальні програми та інфраструктуру тощо.

Підвищення податків на бізнес обмежить майбутні інвестиції та зростання в невійськових секторах. Аналітики стверджують, що економічне зростання Росії, ймовірно, буде забезпечене високими державними інвестиціями у військові сектори. З іншого боку інвестиції в інші сектори економіки залишатимуться на низькому рівні.

Також очікується, що військові сектори привернуть значну частину наявних трудових ресурсів у Росії. За оцінками розвідки, додаткові витрати для бізнесу обмежать подальші приватні інвестиції в невійськові сектори РФ.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.