Невідомі влаштували погром на могилах Да Вінчі, Джуса та Петриченка
Джерело: Аліна Михайлова
Уночі 20 червня невідомі влаштували погроми на могилах трьох загиблих захисників України – Дмитра Коцюбайла (Да Вінчі), Андрія Пільщикова (Джус) та Павла Петриченка.
Відео з понівеченими могилами опублікувала керівниця медичної служби Першого окремого штурмового батальйону “Вовки Да Вінчі” ім. Дмитра Коцюбайла Аліна Михайлова.
Вона зауважила, що рідні та друзі відновлять могили загиблих військових і знайдуть тих, хто причетний до погрому.
Вона також закликала правоохоронців забезпечити охороною парк Аскольдова могила, де поховані бійці.
“Я зверталась рік тому. Звертаюсь і зараз”, – наголосила Михайлова.
ДОВІДКА: Дмитро Коцюбайло – український доброволець, лейтенант (посмертно), командир батальйону “Вовки Да Вінчі” Збройних сил України. У 2021 році отримав найвищу державну нагороду – Герой України. Відтак, Дмитро Коцюбайло став першим добровольцем, який став Героєм прижиттєво.
Да Вінчі воював проти РФ від початку війни, з 2014 року. У 2014 зазнав важкого поранення в Пісках Донецької області.
Загинув 7 березня 2023 року під час боїв за Бахмут на Донеччині. Йому було 27 років.
Андрій Пільщиков – український військовий льотчик, майор (посмертно) 40 БрТА Повітряних сил ЗСУ. Учасник російсько-української війни. Кавалер ордена “За мужність” II (2023, посмертно) та III (2022) ступенів.
Служив льотчиком винищувача МіГ-29 у складі 40-ї бригади тактичної авіації. У 2018 році брав участь у міжнародних навчаннях “Чисте небо 2018”. У барі ніколи не замовляв алкогольні напої, тільки сік (Juice). Тому американці підібрали йому позивний “Джус”. На той момент був єдиним пілотом ПС ЗСУ, що офіційно мав позивний.
З початком повномасштабної агресії Росії повернувся до Повітряних сил, захищав небо України. Брав участь у повітряній обороні Києва в складі підрозділу, який називали “Привиди Києва” та інших територій.
Андрій Пільщиков загинув 25 серпня 2023 року під час зіткнення двох навчально-бойових літаків L-39 майора В’ячеслава Мінки та майора Сергія Проказіна біля села Сінгури на Житомирщині.
Павло Петриченко – український громадський активіст, військовослужбовець 59-ої окремої мотопіхотної бригади.
До повномасштабної війни працював проєктним менеджером, був учасником громадських ініціатив. Учасник Євромайдану, активний учасник ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк”, організатор акцій на підтримку Сергія Стерненка. Працював у фонді Сергія Притули. У квітні 2022 року пішов служити до ЗСУ в аеророзвідку.
29 березня 2024 року петиція Петриченка про обмеження роботи онлайн-казино на сайті Офісу президента набрала понад 25 тисяч голосів, необхідних для розгляду, за менш ніж добу.
Загинув 15 квітня 2024 поблизу Авдіївки, Донецька область під час виконання бойового завдання.
- У Вінниці невідомі обікрали могилу наймолодшого оборонця “Азовсталі” Назарія Гринцевича на псевдо “Грінка”, зокрема зловмисники вкрали іграшку, яку йому матір подарувала в дитинстві.
- У селищі Гусятин на Тернопільщині встановили особу зловмисника, який вчинив наругу над чотирма могилами військовослужбовців.
Велика Британія не готова прийняти дружину Башара Асада, якщо вона захоче повернутися в країну, заявили в Міністерстві закордонних справ країни.
Обраний президент США Дональд Трамп виступив за те, щоб TikTok продовжував працювати в Сполучених Штатах принаймні на деякий час, зауваживши що він отримав мільярди переглядів на цій платформі під час своєї президентської кампанії.
У Святвечір, 24 грудня, окупанти обстріляли Кривий Ріг. Внаслідок удару по житловому будинку загинув чоловік.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 24 грудня. Кількість бойових зіткнень з початку доби зросла до 179.
Україна отримала 1 мільярд доларів із запланованих 20 мільярдів, які будуть виділені Сполученими Штатами шляхом доходів від заморожених російських активів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.