У світі споживання викопного палива досягло рекордного рівня
Джерело: Reuters
Торік світове споживання викопного палива досягло рекордного рівня – вперше викиди збільшилися до понад 40 гігатонн CO2. Відтак у 2023 році споживання викопного палива та енергетичні викиди досягли історичних максимумів.
У 2024 році – вперше в історії – споживання нафти перевищило 100 мільйонів барелів на день.
Хоча є тенденція на використання відновлюваних джерел, попит на викопне паливо стає перешкодою для переходу до енергоспоживання з меншим вмістом вуглецю.
Підвищення глобальної температури майже досягло 1,5 градуса Цельсія. Це та межа, за якою, як стверджували вчені, зростає ймовірність теплових хвиль, посух та повеней.
У світовому енергобалансі частка відновлюваних джерел склала 15%. Використання ж викопного палива зросло на 1,5% у 2023 році, становлячи 81,5% від загального енергетичного балансу.
Це зростання розподілене нерівномірно географічно. В Європі частка викопного палива в енергетиці впала нижче 70% – вперше після промислової революції.
У країнах Глобального Півдня економічний розвиток і покращення якості життя стимулюють зростання споживання викопного палива, оскільки вони більше покладаються на вугілля, газ та нафту.
У Китаї використання викопного палива зросло на 6%, досягнувши нового максимуму. Утім, на країну припало й більше як половина світового приросту виробництва відновлюваної енергії торік.
- Викиди, спричинені за два роки повномасштабної російсько-української війни, перевищили щорічні викиди парникових газів, створені окремо 175 країнами, що посилило глобальну кліматичну кризу.
У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.
Орест Березовський, відомий як митрополит Онуфрій з УПЦ (МП), втратив громадянство України – відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський. Підставою для такого рішення стали дані Служби безпеки України.
У Каталонії, на північному сході Іспанії, поліція розслідує загибель двох чоловіків під час масштабної лісової пожежі поблизу міста Коско в провінції Ллейда. Їхні тіла виявили пожежники у вівторок під час гасіння вогню.
Міністерство оборони України запросило телефонну розмову з американськими партнерами для уточнення деталей оборонних постачань на тлі повідомлень про їхнє призупинення.
Українська сторона, дотримуючись гуманітарних принципів та домовленостей щодо репатріації, передала росіянам тіла двох загиблих, на яких були виявлені жетони Збройних сил Російської Федерації.