У світі споживання викопного палива досягло рекордного рівня

Джерело: Reuters

Торік світове споживання викопного палива досягло рекордного рівня – вперше викиди збільшилися до понад 40 гігатонн CO2. Відтак у 2023 році споживання викопного палива та енергетичні викиди досягли історичних максимумів.

У 2024 році – вперше в історії – споживання нафти перевищило 100 мільйонів барелів на день.

Хоча є тенденція на використання відновлюваних джерел, попит на викопне паливо стає перешкодою для переходу до енергоспоживання з меншим вмістом вуглецю.

Підвищення глобальної температури майже досягло 1,5 градуса Цельсія. Це та межа, за якою, як стверджували вчені, зростає ймовірність теплових хвиль, посух та повеней.

У світовому енергобалансі частка відновлюваних джерел склала 15%. Використання ж викопного палива зросло на 1,5% у 2023 році, становлячи 81,5% від загального енергетичного балансу.

Це зростання розподілене нерівномірно географічно. В Європі частка викопного палива в енергетиці впала нижче 70% – вперше після промислової революції.

У країнах Глобального Півдня економічний розвиток і покращення якості життя стимулюють зростання споживання викопного палива, оскільки вони більше покладаються на вугілля, газ та нафту.

У Китаї використання викопного палива зросло на 6%, досягнувши нового максимуму. Утім, на країну припало й більше як половина світового приросту виробництва відновлюваної енергії торік.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.