У штаті Меріленд помилували 175 тисяч засуджених за вживання канабісу

Джерело: Associated Press

Губернатор американського штату Меріленд Вес Мур помилував понад 175 тисяч засуджених за вживання і зберігання марихуани.

За даними видання, це наймасштабніше помилування у США, пов’язане з наркотичною речовиною.

Рішення стосується понад 150 тисяч вироків за зберігання канабісу, а також понад 18 тисяч – за вживання або зберігання з метою вживання наркотичної речовини.

“Своїм рішенням Мур автоматично пробачає всі звинувачення у зберіганні та вживанні марихуани, які судова влада Меріленду зможе знайти в електронній системі судових записів штату”, – йдеться в повідомленні.

Електронні записи датуються 1980-1990-ми роками, тому люди з більш давніми судимостями за канабіс можуть подати прохання про помилування особисто.

Уточнюється, що помилування не призведе до звільнення від ув’язнення, оскільки ніхто із засуджених зараз не перебуває у в’язниці. Воно також не означає вилучення запису про судимість – дані все одно залишаться у протоколі.

Однак тепер в кожну окрему електронну картотеку внесуть запис, що засудженого помилував губернатор. Цей процес займе близько двох тижнів.

Захисники прав людини оцінили цей крок як спосіб усунення бар’єрів на шляху до житла, працевлаштування або освіти засуджених.

В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.